Barcelona prowadziła 3:0, ale straciła trzy gole

Barcelona w ligowym starciu z Celtą Vigo zaprezentowała dwa oblicza... (Fot. MIGUEL RIOPA/AFP via Getty Images)
Celta Vigo odrobiła u siebie trzybramkową stratę i zremisowała z Barceloną 3:3 w 13. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Jednego gola dla gości zdobył 19-letni Ansu Fati, który tuż przed przerwą doznał kontuzji i nie wrócił już na boisko.

Barcelona, jeszcze bez nowo zatrudnionego trenera Xaviego na ławce rezerwowych, prowadziła do przerwy 3:0 po trafieniach Fatiego (5.), Sergio Busquetsa (18.) i Holendra Memphisa Depaya (34.).

W drugiej połowie inicjatywę przejęli jednak gospodarze. Najpierw stratę zmniejszył Iago Aspas (52.), później gola kontaktowego uzyskał były piłkarz "Dumy Katalonii" Nolito (74.), a w szóstej doliczonej minucie drugiej połowy punkt Celcie uratował Aspas.

Fati, okrzyknięty przez niektórych następcą Argentyńczyka Lionela Messiego w katalońskim klubie, złapał się ręką za tylną część lewej nogi i zgłosił sztabowi konieczność zmiany. W tym momencie sędzia zakończył pierwszą część gry.

W innym wczorajszym spotkaniu Real Madryt pokonał u siebie w derbach Rayo Vallecano 2:1 i awansował na pozycję lidera hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Francuz Karim Benzema, który z 10 golami prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców.

"Real cierpiał, ale wygrał. W drugiej połowie Madryt drzemał" - napisała tuż po ostatnim gwizdku "Marca".

Real zgromadził 27 punktów w 12 meczach (jeden ma zaległy), o dwa więcej od Realu Sociedad, który w 13. kolejce wystąpi dzisiaj - na wyjeździe z Osasuną Pampeluna. Trzecia jest Sevilla z 24 "oczkami" po 11 spotkaniach, a w niedzielę zmierzy się w derbach z Betisem. Rayo ma 20 pkt i jest szóste.

Barcelona po 12 meczach ma 17 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli.

Media: "Xavi będzie lepszym trenerem Barcy niż Koeman"

La Liga: Atletico znowu traci punkty. Real Sociedad liderem

La Liga: Remis w derbach Kraju Basków. Real Sociedad wciąż liderem