Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Asda wprowadza do sprzedaży mleko wielbłąda

Asda wprowadza do sprzedaży mleko wielbłąda
Czy Brytyjczycy rozsmakują się w mleczku wielbłądzim? (Fot. Camelicious)
W czasach, kiedy na sklepowych półkach bez problemu można odnaleźć mleko ośle czy migdałowe, mleko wielbłąda nie powinno nikogo dziwić - donosi dziennik 'Metro'. Innego zdania są jednak sami Brytyjczycy, którzy wyrażają w mediach społecznościowych swoje zdziwienie sprzedażą tego produktu.
Reklama

Mleko wielbłąda, mimo mieszanych odczuć związanych z jego ewentualnym spożyciem, jest bardzo wartościowym składnikiem spożywczym. Zawiera 50 procent mniej tłuszczów niż mleko krowie i jest niezwykle bogate w witaminę C.

Sieć sklepów Asda liczy na to, że nowe mleko szybko stanie się trendem kulinarnym i powtórzy np. sukces mleka migdałowego.

"Zawsze staramy się urozmaicać naszą ofertę tak bardzo, jak jest to tylko możliwe. Wielu naszych klientów wysyłało nam zapytania o wielbłądzie mleko. Wiemy, że arabscy nomadzi piją je od wieków i cieszymy się, że teraz można dostać je w naszych sklepach" - przekazał rzecznik prasowy sklepów Asda.

Mleko wielbłąda marki Camelicious pojawi się w sumie w 144 marketach na terenie Wielkiej Brytanii. Za karton 235 mln będzie trzeba zapłacić £2,85.

 

  Komentarze


  • Tim
   10 listopada 2017, 14:36

   Zawiera wiecej cukrow niz tluszczy dlatego wolniej jelczeje na pustyni.

  • Kera19
   11 listopada 2017, 01:20

   Czyli za litr trzeba zapłacić... £12,13. Jak sądzę będzie mega popularne, zwłaszcza, że na święta zwykle w Morrisonie za £10 można kupić litr Baileys'a :P

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.09.2018
  GBP 4.804 złEUR 4.309 złUSD 3.662 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama