Arsenal ze Szczęsnym pokonał Manchester United 2:1

(Od lewej) Wojciech Szczęsny i Per Mertesacker z Arsenalu świętują po wygranym meczu nad Man Utd (Fot. Getty Images)
Piłkarze Arsenalu Londyn pokonali na wyjeździe Manchester United 2:1 (1:1) w szlagierowym ćwierćfinale Pucharu Anglii. W bramce 'Kanonierów', ubiegłorocznych triumfatorów rozgrywek, całe spotkanie rozegrał Wojciech Szczęsny.

Kibice zgromadzeni wczoraj na Old Trafford nie mogli narzekać na nudę. Od początku nie brakował starć między zawodnikami - pierwszą żółtą kartkę sędzia Michael Oliver pokazał już w czwartej minucie, a dostał ją Hector Bellerin z Arsenalu.

To również podopieczni Arsene Wengera jako pierwsi zdobyli bramkę. W 25. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Nacho Monreal. Fani Manchesteru nie musieli długo czekać na odpowiedź swoich ulubieńców. Cztery minuty później był już remis po trafieniu Wayne'a Rooneya. Kapitan "Czerwonych Diabłów" wykorzystał podanie Angela Di Marii i precyzyjnie umieścił piłkę w górnej części bramki.

W końcówce pierwszej połowy Szczęsny popisał się udaną obroną po strzale Di Marii. Występy w Pucharze Anglii to dla Polaka jedyna obecnie możliwość występów w barwach Arsenalu, po tym jak na początku roku stracił pozycję podstawowego bramkarza na rzecz Kolumbijczyka Davida Ospiny.

Zwycięstwo gościom zapewnił gol zdobyty w 61. minucie przez Danny'ego Welbecka, który w latach 2008-14 był piłkarzem ManU. Di Maria, który wcześniej popisywał się udanymi podaniami, w drugiej części gry wykazał się bezmyślnością. W 76. minucie dostał pierwszą żółtą kartkę, a minutę później - za wdanie się w kłótnię z arbitrem, kolejną i musiał opuścić boisko.

W końcówce Manchester przypuścił atak na bramkę Szczęsnego, ale ich kolejne próby okazały się nieskuteczne.

Oba zespoły po 11 razy triumfowały w Pucharze Anglii. Arsenal zrewanżował się rywalom za porażkę w listopadowym meczu ligowym (1:2). W FA Cup poprzednio do konfrontacji między tymi zespołami doszło w marcu 2011 roku i triumfowały "Czerwone Diabły" - 2:0.

Na razie znani są dwaj półfinaliści Pucharu Anglii. Obok "Kanonierów" są nimi piłkarze Aston Villi. Liverpool niespodziewanie zremisował u siebie z występującym klasę niżej Blackburn Rovers 0:0. Spotkanie zostanie powtórzone, ale na stadionie rywali. Mecz trzecioligowego Bradford City z drugoligowym FC Reading też zakończył się bezbramkowym remisem i rozegrany zostanie dodatkowy mecz.

Po zakończeniu meczu w Manchesterze odbyło się losowanie par półfinałowych. Arsenal zmierzy się z Bradford City lub FC Reading, a Aston Villa z Liverpoolem lub Blackburn Rovers. Ta faza rywalizacji rozegrana zostanie w dniach 18/19 kwietnia.