Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Anglia: Bezdomny Polak dostał 37 tys. funtów odszkodowania

Anglia: Bezdomny Polak dostał 37 tys. funtów odszkodowania
Polak otrzymał odszkodowanie ze bezprawne przetrzymywanie go w ośrodku deportacyjnym w Anglii. (Fot. Getty Images)
Polak, któremu groziła deportacja za spanie pod gołym niebem, otrzymał odszkodowanie w wysokości 37 tysięcy funtów. Sąd Najwyższy w Londynie przyznał 63-letniemu Antoniemu H. finansową gratyfikację za bezprawne przetrzymywanie go w ośrodku deportacyjnym.
Reklama

Polski imigrant spędził w ośrodku deportacyjnym pod Gatwick 153 dni, choć nie złamał prawa w Wielkiej Brytanii. Zatrzymano go tylko za to, że spał na ulicy. Brytyjska prasa nie podaje, w jakim mieście Polak spał pod gołym niebem.

Antoni H. nie mógł pogodzić się z tym, że zamknięto go w ośrodku deportacyjnym Brook House w okolicach lotniska Gatwick - prowadził tam nawet strajk głodowy.

Sąd poinformował, że Polak przyjechał do Wielkiej Brytanii w 1993 posiadając wizę turystyczną, a później otrzymał prawo do pracy. Imigrant został zatrzymany w kwietniu 2017 roku, kiedy wyszło na jaw, że śpi w miejscu, w którym pracował.

Sąd w Londynie przyznał Polakowi 32 000 funtów odszkodowania za niesłuszne przetrzymywanie oraz kolejne 5 000 funtów, za to, że był zmuszony zwrócić uwagę na swój problem strajkiem głodowym.

Sprawa Antoniego H. jest już kolejną w ostatnim czasie dotyczącą roszczeń z powodu bezprawnego przetrzymywania w ośrodku deportacyjnym za bezdomność.

W styczniu para bezdomnych Polaków, która została bezprawnie przetrzymywana przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przez ponad pięć miesięcy w 2017 roku, otrzymała prawie 90 000 funtów odszkodowania. Mężczyzna zmarł w 2018 roku tuż po świętach, a przyznane mu pieniądze otrzymała jego rodzina w Polsce.

 

  Komentarze


  • Ola
   5 kwietnia, 17:38

   Nic tylko iść spać na ulicę.

  • Krono
   6 kwietnia, 11:21

   Znal język.Znal prawo obowiązujące i stosował sie do zasad spał po lewej stronie .Należałoby pogratulować człowiekowi za to ze sie nie dał stlamsic .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.07.2019
  GBP 4.752 złEUR 4.267 złUSD 3.786 złCHF 3.851 zł

  Sport


  Reklama