Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Amerykański rząd musi zapłacić za Congestion Charge prawie 12 mln funtów

Amerykański rząd musi zapłacić za Congestion Charge prawie 12 mln funtów
Czy amerykański rząd zapłaci 12 mln funtów za przejazdy przez centrum Londynu? (Fot. Getty Images)
Podczas swojej wizyty w Wielkiej Brytanii Donald Trump nie uiścił opłaty 750 funtów za przejazd kawalkady przez pierwszą strefę (Congestion Charge). Ambasada USA odmawia płacenia twierdząc, że dyplomaci zwolnieni są z podatku.
Reklama

Prezydent USA wrócił już do swojego kraju po trzydniowej wizycie w Wielkiej Brytanii z okazji 75. rocznicy lądowania w Normandii.

Podczas wizyty przebywał w Londynie, gdzie spotkał się z królową, premierem i innymi dostojnikami oraz udał się do Portsmouth na uroczystości upamiętniające D-Day.

Donald Trump i jego małżonka Melania poruszali się po stolicy UK wartą 1,8 miliona funtów opancerzoną limuzyną, którą nazywano "Bestią". Była ona częścią konwoju 20 samochodów, dla których opłata za przejazd przez pierwszą strefę powinna wynosić 11,50 funtów za dzień za każdy z pojazdów.

Ambasada USA odmówiła zapłaty, twierdząc, że dyplomaci są zwolnieni z podatków (zgodnie z konwencją wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych z 1961 r.).

Tymczasem przedsiębiorstwo Transport for London oświadczyło, że ambasada zalega z płatnością na kwotę prawie 12,5 mln funtów, wliczając zaległe opłaty i odsetki.

„Jesteśmy przekonani, że opłata z tytułu Congestion Charge dotyczy usługi, a nie podatku" - podsumował Paul Cowperthwaite, dyrektor generalny ds. opłat w TfL. Oznacza to, że zagraniczni dyplomaci nie są zwolnieni z tych opłat i nie obejmuje tego immunitet dyplomatyczny.

Stany Zjednoczone są jednym z wielu krajów, które odmówiły TfL uiszczenia opłaty za Congestion Charge. Tuż za USA największy niespłacony dług z tego tytułu mają: Japonia, Nigeria, Indie, Rosja, Chiny, Polska i Niemcy. 

Więcej informacji na temat Congestion Charge można znaleźć TUTAJ.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama