Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Aktywiści blokują Londyn. "Tak może być przez kolejne dni"

Aktywiści blokują Londyn. "Tak może być przez kolejne dni"
Różowa łódź na skrzyżowaniu Oxford Street i Regent Street. (Fot. Getty Images)
W Londynie odbywa się dzisiaj szereg protestów, prowadzonych przez działaczy na rzecz ochrony środowiska. Aktywiści ostrzegają, że będą paraliżować brytyjską stolicę przez kolejne dni - informuje BBC.
Reklama

Protestujący zablokowali dzisiaj m.in. most Waterloo oraz okolice Marble Arch. Na skrzyżowaniu Oxford Street i Regent Street zaparkowali łodź, aby przypomnieć o zagrożeniach, jakie niesie za sobą podnoszenie się poziomu mórz i oceanów.

Grupa Extinction Rebellion, która organizuje demonstracje, ostrzega, że "sparaliżuje Londyn nawet na dwa tygodnie", jeśli rząd nie podejmie natychmiastowych działań w celu przeciwdziałania zmianom klimatu.

Aktywiści na moście Waterloo. (Fot. Getty Images)

"Żyjemy w chorym społeczeństwie i jest wiele problemów, które wymagają leczenia. Jednak w tej chwili największym z nich są zagrożenia wynikające ze zmian klimatu" - zaznaczył w rozmowie z BBC jeden z demonstrantów, Chay Harwood.

Metropolitan Police zaapelowała do kierowców, aby unikali centralnego Londynu. Jednocześnie ostrzegła londyńczyków, aby liczyli się z tym, że podróż zajmie im dłużej niż zwykle.

Jak podaje BBC, na razie nie dokonano żadnych aresztowań. Podczas poprzednich demonstracji, które odbyły się w listopadzie ub. roku, wzięło udział ok. 6 tys. osób. Wówczas Extinction Rebellion zablokowała pięć londyńskich mostów, a policja zatrzymała ok. 80 aktywistów. 

 

  Komentarze


  • Jozek
   15 kwietnia, 20:15

   Kiedy następne zebranie demonstracyjne w Londynie

  • Gonzo
   15 kwietnia, 21:00

   Przez te protesty spoznilem sie dzisiaj na samolot i kto mi teraz zwroci koszty podrozy do kogo mama sie zglosic

  • Gość
   15 kwietnia, 23:28

   Nie tylko przez was nie zdążę na lotnisko bando idiotów.Idźcie sobie pod parlament jak chcecie uderzyć w polityków. Ofiary propagandy lewicowej.. zmiany klimatu? hehe najłatwiej oddzielić to od produkcji, konsumpcji, zanieczyszczeń, ginącej przyrody i wymierających gatunków. Większość z tego nie wynika ze zmiany klimatu a z działalności człowieka. I jeszcze apelują do polityków młotki. Przecież ci będą przeciwdziałać zmianom klimatu wprowadzeniem handlu emisjami CO2 i temu podobnymi bzdurami. W tym czasie wdychamy i jemy wiele trucizn a rak staje się nieuchronnie największą przyczyną zgonów.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.06.2019
  GBP 4.757 złEUR 4.264 złUSD 3.754 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama