Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

ATP nałożyło na brytyjską federację tenisową karę w wysokości miliona dolarów

ATP nałożyło na brytyjską federację tenisową karę w wysokości miliona dolarów
Karę przyznano za niedopuszczenie graczy z Rosji i Białorusi do gry na Wimbledonie. (Fot. Getty Images)
Stowarzyszenie Zawodowych Tenisistów (ATP), organ zarządzający męskimi rozgrywkami, nałożyło karę w wysokości miliona dolarów na brytyjską federację (LTA). Powodem jest niedopuszczenie do występu zawodników z Rosji i Białorusi w pięciu tegorocznych imprezach na terenie tego kraju.
Reklama
Reklama

Jednocześnie ATP postawiło ultimatum, że jeżeli Rosjanie i Białorusini ponownie nie zostaną dopuszczeni do gry, to federacji grozi zawieszenie w prawach członka organizacji.

Brytyjczycy, którzy nie dopuścili do startu w organizowanych przez siebie imprezach, w tym wielkoszlemowym Wimbledonie, tenisistów z Rosji i Białorusi z powodu zbrojnej napaści obu krajów na Ukrainę, z niedowierzaniem przyjęli decyzję ATP.

Brytyjska federacja LTA zapowiedziała już odwołanie się od kary. (Fot. Getty Images)

"LTA jest zaskoczone i głęboko rozczarowane działaniem ATP" - przekazano i dodano, że z zaskoczeniem przyjęto brak zrozumienia na okoliczności, w jakich LTA podjęło określoną decyzję oraz brak empatii wobec sytuacji na Ukrainie.

Wcześniej milionową karę nałożyło na brytyjski związek tenisowy kobiece stowarzyszenie WTA, ale LTA złożyło odwołanie od tej decyzji.

"Czekamy na losy naszej apelacji ws. sankcji zaordynowanych przez WTA i na tej m.in. podstawie będziemy podejmować decyzje wobec kar nałożonych przez ATP" - zaznaczono.

Po decyzji LTA ws. wykluczenia z imprez tenisistek i tenisistów rosyjskich oraz białoruskich, ATP i WTA zdecydowały, że w 2022 roku nie przyznają punktów do światowych rankingów za wyniki osiągnięte w wielkoszlemowym Wimbledonie.

Czytaj więcej:

ATP Finals: Djokovic najlepszy na zakończenie sezonu

Pojedynek Świątek z Krejcikovą w Ostrawie meczem roku WTA

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama