AC Milan nowym liderem

Davide Calabria z Mediolanu, George Puscas z Genui i Olivier Giroud z Mediolanu walczą o piłkę podczas sobotniego meczu pomiędzy Genoa CFC i AC Milan. (Fot. Getty Images)
Piłkarz RC Lens Przemysław Frankowski zanotował asystę w zremisowanym 1:1 meczu z Lille. Paris Saint Germain wygrało 3:1 z Rennes. Mecz Montpellier z Clermont Foot został przerwany po chuligańskim wybryku. Po 8. kolejce liderem francuskiej ekstraklasy pozostaje AS Monaco.

Frankowski asystował w drugim meczu z rzędu. We wtorek Lens pokonało 2:1 Arsenal Londyn, a reprezentant Polski wykonał podanie, po którym gola "Kanonierom" strzelił Elye Wahi.

W niedzielę "Les Artesiens" przegrywali po bramce Benjamina Andre, jednak w 69. min wyrównał Deiver Machado, który skorzystał z dośrodkowania Frankowskiego.

Piłkarze PSG chcieli się zrehabilitować po dotkliwej porażce z Newcastle United 1:4 w Lidze Mistrzów. Bramki dla paryżan zdobyli Vitinha, Achraf Hakimi i Randal Kolo Muani, a dla Rennes trafił Amine Gouiri.

Montpellier prowadziło u siebie 4:2 z Clermont Foot. Mecz nie został dokończony, gdyż w doliczonym czasie gry pod nogami bramkarza gości Mory'ego Diawa wybuchła petarda rzucona z trybun. Ogłuszony padł na murawę i nie był w stanie podnieść się z niej o własnych siłach. Senegalczyk został zniesiony na noszach po udzieleniu pomocy medycznej.

Incydent podgrzał atmosferę na boisku. Piłkarze Clermont Foot byli wściekli na kibiców, a Neto Borges pokazał im środkowy palec, za co został ukarany czerwoną kartką. Sędzia przerwał spotkanie, a piłkarze opuścili murawę. Delegat ds. bezpieczeństwa zdecydował, że mecz nie zostanie wznowiony tego dnia. Sprawą zajmą się władze ligi. Gospodarzom grozi walkower po niemal wygranym spotkaniu.

W pozostałych niedzielnych meczach Ligue 1 Olympique Marsylia wygrał 3:0 z Le Havre, Brest zremisowało 1:1 z Toulouse, a Olympique Lyon 3:3 z Lorient.

Liderem jest AS Monaco, które po ośmiu meczach ma 17 pkt. Drugie OGC Nice zdobyło 16 pkt, a trzecie PSG - 15.