Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

10 mln nowych numerów komórkowych w Polsce

10 mln nowych numerów komórkowych w Polsce
W Polsce będą nowe numery komórkowe. (Fot.Thinkstock)
W Polsce przybędzie 10 mln nowych numerów komórkowych rozpoczynających się cyframi 45 - poinformował resort cyfryzacji. Dodano, że to efekt znowelizowanego rozporządzenia ministra cyfryzacji w sprawie planu numeracji krajowej.
Reklama

"Potrzeba zmian wynikała z konieczności zwiększenia zasobów numeracji dla sieci ruchomych w związku z wyczerpaniem się dotychczas użytkowanych zakresów numeracji. Do użytkowania udostępnionych zostanie 10 mln nowych numerów, rozpoczynających się cyframi 45" - napisano w komunikacie.

Resort informuje, że wprowadzone zmiany pozwolą na likwidację ograniczeń dla rozwoju rynku usług telekomunikacyjnych wynikających z braku numeracji oraz będą mieć korzystny wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości.

"Zwiększenie liczby dostępnych numerów stwarza bowiem możliwość rozwoju nowych innowacyjnych usług telekomunikacyjnych" - poinformowało ministerstwo.

 

  Komentarze


  • Sdfghjk
   1 stycznia, 09:19

   Tak mało .w Polsce nie ma terrorystów bo biedny kraj ludzie maja tylko na chleb . Ktoś jest glodny nie myśli o terroryzmem. Wiec po co 10 milionów jak w Polsce ludzie nie ma )))) ale plan to plan i trzeba się dostosować jak żołnierz do 20 letnich kalesony .. .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama