Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

"Wielkie otwarcie” w Kalifornii. Stan znosi większość obostrzeń pandemicznych

"Wielkie otwarcie” w Kalifornii. Stan znosi większość obostrzeń pandemicznych
Kalifornia znosi wszystkie restrykcje związane z koronawirusem, a atrakcje turystyczne w pełni otwierają się także na przyjezdnych. (Fot. Getty Images)
W ramach 'wielkiego otwarcia” amerykański stan Kalifornia o północy zniósł większość restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.
Reklama
Reklama

Od dziś nie obowiązują już żadne przepisy stanowe dotyczące dystansu społecznego ani limity dopuszczalnej liczby klientów w restauracjach, barach, klubach nocnych, supermarketach, salach gimnastycznych czy stadionach. W większości miejsc maseczek nie muszą nosić zaszczepione osoby, choć firmy i hrabstwa wciąż mogą tego żądać.

"Kalifornia chce wysłać na lato wiadomość, że życie w Złotym Stanie coraz bardziej zbliża się do normalności. Gospodarka w pełni wznowiła działalność po raz pierwszy od 15 miesięcy, a ludzie mogą w dużej mierze powrócić do stylu życia sprzed pandemii" – podkreśla lokalna telewizja KTLA.

Jak dodaje, fani baseballu mogą przychodzić bez maseczek na mecze Dodgersów i Giantsów. Disneyland, który od kwietnia wpuszczał tylko mieszkańców Kalifornii, otwiera podwoje dla wszystkich turystów.

Jedną z najbardziej dotkniętych gałęzi przemysłu podczas pandemii była turystyka, która teraz pragnie nadrobić straty.

"Jeśli chodzi o nasze niezwykłe miasta, kultowe atrakcje, to branża jest gotowa na rozwinięcie czerwonego dywanu dla odwiedzających Kalifornię, z całego kraju, a nawet świata" - przekazała Caroline Beteta, prezes i dyrektor generalny organizacji turystycznej Visit California.

Powrót do nowej normalności w Kalifornii przypisuje się m.in. temu, że stan ma obecnie jeden z najniższych w USA wskaźników zakażeń koronawirusem. Ponad 70 proc. dorosłych mieszkańców przyjęło co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi.

"Z całym szacunkiem, ale niech reszta Stanów Zjednoczonych zalewa się łzami. Nie ma stanu w Ameryce, który oferuje więcej. Jesteśmy przygotowani do powrotu z fanfarami" – zapewniał gubernator Gavin Newsom.

Dla uświetnienia sukcesu wylosuje on w telewizji 10 nazwisk mieszkańców, którzy otrzymali co najmniej jedną dawkę szczepionki. Każdy z nich otrzyma 1,5 miliona dolarów. Na nagrody w koronawirusowej loterii przeznaczono łącznie 116 mln dolarów. Zwycięzcy będą mogli mogą odebrać pieniądze, gdy zostaną w pełni zaszczepieni.

Czytaj więcej:

USA: Bogatsi szczepią się przed biednymi. Covid-19 odsłania skalę nierówności

Potężna susza i rekordowe temperatury na zachodzie USA

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 01.05.2024
    GBP 5.0598 złEUR 4.3213 złUSD 4.0341 złCHF 4.4217 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama