Za co brytyjska opieka społeczna może zabrać dziecko?

13 czerwca 2018 600
Za co brytyjska opieka społeczna może zabrać dziecko?
Rocznie około 100 polskim rodzinom na Wyspach odbierane są dzieci. (Fot. Thinkstock)

W Wielkiej Brytanii prawie 100 dzieci rocznie zabieranych jest polskim rodzicom. Za co brytyjska opieka społeczna może odebrać maluchy?

Statystyki pokazują, że rocznie około 100 polskim rodzinom w Zjednoczonym Królestwie odbierane są dzieci.

Na rodzinę "donieść” może każdy: sąsiedzi, policjant, pielęgniarka, lekarz, przedszkolanka, nauczyciel, czy pracownicy ośrodka socjalnego.

Zdarza się, że w pojęciu rodziców za błahostki: za ciasne mieszkanie, za niskie dochody czy braki w edukacji dziecka.
 
Kiedy dzieci mogą być zabrane?
 
Opieka społeczna może odebrać dzieci między innymi w przypadku kiedy:

  • w domu stosowano przemoc fizyczną, emocjonalną lub seksualną
  • dziecko podlega planowi ochrony dziecka (Child Protection Plan), ale który nie chroni skutecznie -  dziecka, a rodzice nie wykazują motywacji do zmian zalecanych w planie
  • dziecko było zaniedbywane, np. było głodne, brudne, miało brudne ubrania, było strachliwe i  smutne (Pod pojęciem zaniedbywanie Brytyjczycy uważają także zostawianie dzieci samych w domu lub u sąsiadów) 
  • w domu dochodziło do regularnych awantur lub libacji alkoholowych
  • z powodu braku opieki i kontroli nad nimi
  • rodzic nie jest obecny przy dziecku, zostawił je samo w domu bez zorganizowania opieki


Poza tym dzieci mogą być zabrane, kiedy:

  • rodzice są w szpitalu, w więzieniu lub nie żyją
  • dziecko uciekło z domu i odmawia powrotu
  • dziecko nie było nadzorowane przez opiekunów i się zgubiło lub oddaliło od domu

Donos na rodziców mogą złożyć nauczyciele ze szkoły dziecka. Lekarz pierwszego kontaktu, a nawet sąsiedzi, którym nie podoba się Twój podniesiony głos, czy częste spotkania towarzyskie.

Więcej informacji można uzyskać w  The Family Rights Group Advice Service. Ta organizacja wspiera rodziny, których dziećmi zajmuje się opieka społeczną lub które takiej opieki potrzebują,

The Family Rights Group Advice Service 
tel. 08007311696
Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 15:30
 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (6)


~Walka z Social UK

Dla mnie zabrano 3 dzieci i żadnego z tych powodów nie usłyszałem. 10 miesięczny syn był już martretowany w rodzinie zastępczej , gdzie mogę udać się żeby uzyskać pomoc w odzyskaniu dzieci bo opieka twierdzi że robi to dla dzieci dobra. Ładne mi dobro niemowlę martretowane a córki zastraszane

~Pol

Witam. Tutaj powinna ambasada zareagowac a nie tylko grzac stolki. Rzad polski nic nie robi tylko licza funty ktore polacy wysylaja do pl. Brak prawnikow polskich ktorzy by mogli pomoc!!!

~Pszczola

MojemU bratu zabrano 2 dzieci na dniach przez socjal servis twierdząc iż nie ma warunków mieszkaniowych. Prosze pomóżcie nam je odzyskać.

~Wiktiria

sluchajcie mojego brata zabral jego ojciec i powiedzial mojej mamie ze go nie dostanie to moja mama zadzwonila na policje itp i policja powiedziala ze oni nic nie moga zrobic a plus do tego byl karany za posiadania broni i 1 kg ziola i jest poszikowany w polsce i ten i moj brat chodzi do tej samej szkoly co moje siostry to moje sisotry nie moga go wogole widziec njie moga miec z nim kontaktu i ten wiem ze on przekupil mojego brata cukierkami zeby powiedzial ze go bije moja mama itp kontakowalam sie z social serwis a oni nawet nie odbieraja nie wiem co robic chce pomoc mojej mamie c mozna zrb?

~N

Bezplatne law centre, citizen advice bureau. Daja bezplatna pomoc i porady prawne.

~Maria

Służby nie zabierają dzieci bez powodu. Polakom wydaje sie ,że dziecko jest jak pies ,którego w Polsce puszczali na podwórko i robili co chcieli . Nawet przygłupy dziwili się,że nie można kopać piłki o mur. Szumowiny wyjechały i wielki płacz. I proszę nie pisać,że to donos.Dziecko wymaga pomocy zanim się stoczy w złej rodzinie

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama