Mały urwis czy przystępca?

8 maja 2015, Londynek.net, Brak komentarzy00
Mały urwis czy przystępca?

Wielu dzieciom grozi ryzyko wejścia w konflikt z prawem. Youth Justice Board (YJB) opracowało wiele programów, które umożliwiają interwencję, zanim stanie się coś złego.

Programy Youth Justice Board

Programy  dla młodzieży (Youth Inclusion) i zespoły wspomagające (Support Panels)  są pomyślane tak, aby zapobiegać wciąganiu młodych ludzi w środowiska przestępcze.

Możesz również mieć możliwość uczestnictwa w Programie Rodzicielskim (Parenting Programme), który podniesie Twoje umiejętności w postępowaniu wobec „trudnego" zachowania, nierzadko prowadzącego do brania udziału w działalności przestępczej.

Z badań wynika, że 9 z 10 rodziców biorących udział w Programie Rodzicielskim poleciłoby go innym rodzicom znajdującym się w podobnej, trudnej sytuacji.

Te same badania wykazały, że w przeciągu jednego roku po ukończeniu takiego programu przez rodziców, średnia liczba przestępstw popełnionych przez młodych ludzi spadła o 50%. Programy Rodzicielskie w większości działają na zasadzie wolontariatu. Jeśli jednak zachowanie Twojego dziecka jest problemem długotrwałym, Zespół do Spraw Młodocianych przestępców (Youth Offending Team, YOT) może doradzić, abyś wziął udział w takim programie. Jeśli odmówisz, YOT może ubiegać się o nakaz opieki rodzicielskiej (Parenting Order), którym zostaniesz do tego zmuszony.

Nakazy rodzicielskie

Nakazy rodzicielskie mogą zostać nałożone na rodziców lub opiekunów młodych ludzi, którzy łamią prawo, wagarują lub na których nałożono nakazy dotyczące bezpieczeństwa dziecka (Child Safety Order), zachowania anty-społecznego (Anti-Social Behaviour Order) lub przestępstw na tle seksualnym (Sex Offender Order).

Rodzic lub opiekun, na którego zostanie nałożony nakaz rodzicielski, musi uczestniczyć w sesjach psychologicznych i pomocniczych. Mogą mu również zostać postawione dodatkowe wymagania, takie jak wizyty w szkole dziecka, upewnianie się, że nie odwiedza ono konkretnych miejsc bez opieki lub upewnianie się, że przebywa ono w domu o określonych godzinach.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 20 sierpnia 2018

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8009 zł 0.00 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2997 zł -0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.7695 zł -0.01 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.7838 zł -0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8851 zł 0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama