Menu

Walka z przestępczością w UK

Walka z przestępczością w UK
Każdy che żyć w bezpiecznych warunkach, jak chronić własny rejon? (Fot. Getty Images)
Jak żyć bezpieczniej i gdzie szukać wsparcia w przypadku zagrożenia przestępczością?
Reklama
Reklama

Stowarzyszenia Na Rzecz Ograniczania Przestępczości (Crime and Disorder Reduction Partnerships - CDRPs)

Przestępczość jest zwalczana w każdym miejscu przez Stowarzyszenia Na Rzecz Ograniczania Przestępczości (Crime & Disorder Reduction Partnerships - CDRPs) - spółki współpracujące w ograniczaniu przestępczości i rozruchów - połączenie policji, władz lokalnych, przedsiębiorstw i innych organizacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat działań w Twojej okolicy mających na celu zwalczanie przestępczości, skontaktuj się z władzami lokalnymi lub z CDRP.

Praktyczne wskazówki na temat zachowywania bezpieczeństwa i ograniczania przestępczości

Wymienione poniżej strony zapewniają wiele praktycznych porad i środków pomocy, jeśli martwisz się przestępczością lub jeśli chcesz ją zwalczać.

Informowanie o drobnych przestępstwach

Możesz poinformować policję o niektórych rodzajach wykroczeń poprzez poniższą stronę. Dla innych rodzajów przestępstw, powinieneś skontaktować się z lokalnym oddziałem policji osobiście lub przez telefon.

Odkrywanie i unikanie oszustw

Consumer Direct (Wsparcie Konsumenta) oferuje porady na różne tematy, także w sprawie oszustw. Jeśli podejrzewasz oszustwo, skontaktuj się z Citizens Advice Consumer Direct pod numerem 03454 040506, lub jeśli Consumer Direct nie jest jeszcze dostępny w Twojej okolicy, skontaktuj się z Biurem Porad Obywatelskich (Citizens Advice Bureau) lub z Urzędem Miar i Wag (Trading Standards Departament). Numery znajdziesz w książce telefonicznej.

Victim Suport (Pomoc Ofiarom Przestępstw)

Victim Support (wsparcie dla ofiar przestępstw) jest niezależną fundacją charytatywną pomagającą ludziom radzić sobie ze skutkami przestępstw. Zapewnia bezpłatne i pewne wsparcie oraz informacje, aby pomóc ofiarom poradzić sobie z nieprzyjemnymi doświadczeniami.

Zmniejszanie ilości przestępstw

Rząd w związku z ograniczaniem ilości przestępstw opracował szereg strategii profilaktycznych i bezpieczeństwa społecznego. Informacje powiązane z tym tematem dostępne są w urzędzie lokalnych władz, posterunku policji oraz w siedzibie grupy Neighbourhood Watch.

Neighbourhood Watch

Neighbourhood Watch jest jedną z największych inicjatyw profilaktycznych sprzyjających zwalczaniu przestępczości. Każdy może dołączyć do tego programu, dzięki któremu policja wspierana jest przez mieszkańców w eliminowaniu ilości przestępstw. Inicjatywa ta ma także zachęcać ludzi do bycia dobrymi sąsiadami i zbliżać do siebie ludzi mieszkających tuż obok.

Spośród mieszkańców każdego z osiedli, które zdecyduje się do przystąpienia do programu, wybierany jest przedstawiciel, który organizuje zebrania mieszkańców, gdzie omawiane są kwestie poprawienia bezpieczeństwa w ich miejscu zamieszkania. Przedstawiciel taki pozostaje także w ciągłym kontakcie z policją.

Więcej o programie Neighbourhood Watch oraz jak do niego przystąpić można dowiedzieć się ze strony internetowej głównego biura Neighbourhood Watch.

Informacje możesz zdobyć także na posterunku policji, którego dane kontaktowe znajdziesz w książce telefonicznej.

  Komentarze
  • Karol stefanowski
   16 stycznia, 18:31

   Baseball I pileczka to podstawa I brak swiadkow

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.03.2021
  GBP 5.245 złEUR 4.539 złUSD 3.751 złCHF 4.098 zł
  Reklama