Menu

Nauka dorosłych

Nauka dorosłych
Proces rekrutacyjny jest różny w zależności od placówki i kierunku. Możesz uzyskać pomoc lub radę, kiedy ubiegasz się o miejsce - niezależnie od tego, czy chodzi o wypełnienie formularza, rozmowę kwalifikacyjną czy posiadanie referencji.
Reklama
Reklama

Jak dowiedzieć się na temat procesu rekrutacyjnego?

Możesz skontaktować się bezpośrednio z organizatorem, aby dowiedzieć się więcej na temat procesu rekrutacyjnego. Niektórzy organizatorzy nie wymagają oficjalnego podania. Wiele domów kultury oferuje możliwość udziału w kursie, na który wystarczy przyjść i się zapisać.

Czasami musisz wypełnić krótki formularz. Może w tym pomóc asystent. Aby wziąć udział w kursie przez e-learning najczęściej trzeba się zarejestrować online, przy czym większość organizatorów takich kursów zapewnia pomoc w tym zakresie. W Wielkie Brytanii masz możliwość darmowego skorzystania z internetu w centrach online oraz w bibliotekach. Aby dowiedzieć się, gdzie jest najbliższe centrum online, zadzwoń na infolinię lub odwiedź stronę UK online.

* Aplikowanie na uniwersytety i college: początki

Pomoc w składaniu podania

Procedura rekrutacyjna może wymagać dostarczenia:

Możesz uzyskać pomoc online lub w college'u o przyjęcie do którego się starasz.

* Pomoc dla studentów niepełnosprawnych

Po złożeniu podania

Kiedy już złożysz podanie, musisz poczekać, aż oceni je osoba prowadząca kurs. W przypadku niektórych kursów zostaniesz poproszony o przyjście na rozmowę kwalifikacyjną, na której osoba prowadząca dowie się więcej na Twój temat a Ty - na temat kursu.

Jeśli Twoje podanie i rozmowa kwalifikacyjna wypadną pomyślnie, być może zajdzie potrzeba dostarczenia referencji.

  Komentarze
  • 123
   30 stycznia 2019, 00:05

   Witam, chciałabym się dowiedzieć czegoś o szkołach dla dorosłym. Mianowicie mam ponad 20 lat, mam skończoną tylko 6 letnią szkołę podstawową, od kilku miesięcy jestem w Londynie, a chce kontynułować naukę, oczywiście mam możliwość kontynuowania nauki w Polsce ale nie bardzo chce wracać. Więc, czy jest tutaj w Londynie tak możliwość żebym mogła wrócić do szkoły?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.04.2021
  GBP 5.3937 złEUR 4.5933 złUSD 3.8986 złCHF 4.1428 zł
  Reklama