Menu

Konkubinat

Konkubinat
Konkubinat to dziś bardzo często wybierany przez pary sposób na wspólne życie. Nie wszyscy już decydują się na małżeństwo, ale chcą dzielić ze sobą życie.
Reklama
Reklama

Jest ponad 4 miliony par żyjących razem w konkubinacie. Mimo że takie osoby otrzymały teraz ochronę prawną w kilku aspektach, oni i ich rodziny mają mniej ważnych praw niż małżeństwa i związki partnerskie. Związek partnerski można zarejestrować, a można zrobić to tutaj.

Wielu ludzi myśli, że jeśli żyjąc przez kilka lat ze swoim partnerem, stają się „prawnie mężem i żoną" ('common law marriage'), z takimi samymi prawami jak małżeństwa. Nie jest to prawda. W praktyce, takie pary nie mają prawie w ogóle praw porównywalnych do małżeństw czy członków związków partnerskich. Nie ma takiej rzeczy jak 'common law marriage'.

Jeśli żyjecie w konkubinacie, macie możliwość zdobycia ochrony dla siebie. Są także sposoby na ograniczenie prawnych i finansowych problemów do minimum, jeśli np. zdecydujecie się na separację lub jedno z was umrze.

Możesz dowiedzieć się o prawach przysługującym parom żyjącym w konkubinacie ze strony Advicenow - niezależnej strony oferującej informacje na temat prawa i przywilejów. Ich kampania 'Living Together' („Wspólne Życie") ma na celu uświadomienie par tej samej i przeciwnej płci o ich statusie prawnym. Kampania oferuje także porady na temat jak zabezpieczyć swoją rodzinę.

* Małżeństwo lub nie - różnice prawne

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2021
  GBP 5.2369 złEUR 4.5027 złUSD 3.7185 złCHF 4.1360 zł
  Reklama