Zakwaterowanie

22 marca 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Zakwaterowanie

To, gdzie zamieszkasz w czasie studiów, będzie miało ogromny wpływ nie tylko na Twoją naukę, ale także na ludzi i miejsca, które poznasz i zainteresowania, które rozwiniesz.

Zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii wielu studentów wciąż mieszka z rodzicami. Jeśli jednak zostawiasz rodzinę w Polsce, będziesz musiał poradzić sobie inaczej - dodatkowo będzie to świetna szansa na to, żeby się usamodzielnić.

Tutaj możesz sprawdzić swoje okolice i wybrać odpowiednie dla siebie miejsce. Możesz też poprosić przedstawiciela uniwersytetu odpowiedzialnego za zakwaterowanie studentów (student housing officer) oraz dowiedzieć się, co oferuje campus. Tutaj znajdziesz informacje na temat otwartych dni i opcji dostępnych na uniwersytetach.

Domy studenckie

Wiele uczelni wyższych oferuje studentom zakwaterowanie w akademikach i domach studenckich i na ten typ zakwaterowania decyduje się wielu studentów - szczególnie pierwszego roku. To świetny sposób na poznanie innych studentów oraz na zapoznanie się z życiem uniwersyteckim.

Prywatny najemca lub agencja nieruchomości

Wraz z upływem czasu, wielu studentów - szczególnie późniejszych lat studiów, którzy mają już swoje grupy znajomych - decyduje się na wynajęcie pokoju lub na wynajęcie całego mieszkania z grupą przyjaciół. Jeśli chcesz sprawdzić ceny, zaglądnij tutaj lub do naszego działu Mieszkanie. Wynajęcie większego mieszkania z grupą zaufanych ludzi okazać się może bardzo opłacalne - szczególnie dla studenta, który często ze względu na ilość czasu spędzanego na uczelni, nie może pozwolić sobie na pracę na full-time. Więcej szczegółów na temat wynajmu w Wielkiej Brytanii można znaleźć tutaj.

Większość uniwersytetów oferuje poradę w zakresie zakwaterowania. Można udać się do jednego z tzw. student housing offices i omówić dostępne opcje z jednym z konsultantów. Wiele z ich biur jest w posiadaniu list prywatnych najemców i dostępnych mieszkań oraz pokoi.

Możesz także skorzystać z usług agencji nieruchomości

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama