Małżeństwo

7 kwietnia 2014, Londynek.net, Brak komentarzy00
Małżeństwo

Podejmując tak istotna decyzję jak zawarcie związku małżeńskiego, należy się odpowiednio przygotować. Śluby Polaków w Wielkiej Brytanii stały się bardzo popularne, a wynika to z tego, iż na Wyspy przyjeżdża bardzo dużo młodych ludzi, którzy właśnie tutaj układają swoje dorosłe życie.

Decydując się na poślubienie partnera, trzeba być przygotowanym na różne formalności. Należy  zdecydować, czy wziąć ślub w kościele, w urzędzie stanu cywilnego czy może w konsulacie? Gdzie to zrobić zależy również od tego czy partner jest Polakiem, czy może jest z kraju, który nie należy do Uni Europejskiej? Planowanie najważniejszego dnia w  życiu może nie być łatwe, zwłaszcza po wyczerpującym załatwianiu formalności.
 

W przygotowaniach do ślubu może pomóc ślubny konsultant. Konsultant jest w stanie pomóc w zorganizowaniu ceremonii, może przejąć większość obowiązków. Ile za taką usługę należy zapłacić? W zależności od tego jak bardzo zostanie obciążony obowiązkami.
 

Od 29 marca 2014 raoku zwiażek małżeński moga zawierać również pary homoseksualne w Anglii i Walii. Do tej pory jedyną  formą legalizacji związku osób tej samej płci było zawarcie tzw. Rejestrowanego Związku Partnerskiego (Civil Partnership). Civil Partnership dawał związkowi  ochronę prawną interesów partnerów np. w sprawach spadkowych czy emerytalnych.
 

Oczywiście, nie zawsze pożycie małżeńskie niesie ze sobą szczęśliwe, wspólne życie. Zdarza się, że małżonkowie decydują się na separację bądź na rozwód .
 

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 21 września 2018

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 4.8116 zł -0.03 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.2929 zł 0.00 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 3.6402 zł -0.03 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 3.8095 zł 0.01 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.8202 zł -0.02 zł

Przelicznik walut

na
Reklama