Związki partnerskie

21 stycznia 2019, Londynek.net 401
Związki partnerskie

Pary małżeńskie, związki cywilne. Poznaj swoje prawa i obowiązki wobec partnera.

Pary mieszkające razem

Mimo że ludzie mieszkający ze sobą w nieformalnym związku w niektórych kwestiach otrzymali zabezpieczenia ze strony prawa, to i tak posiadają znacząco mniej praw i obowiązków niż ludzie, którzy zawarli związek małżeński lub cywilny. Nie można tworzyć małżeństwa lub być mężem czy żoną tylko dlatego, że mieszka się razem.

W przypadku, gdy Ty i Twój partner mieszkacie razem lub myślicie o wspólnym zamieszkaniu jako para, należy rozważyć kilka wskazówek na wypadek, gdybyście zdecydowali się rozstać lub jedno z Was by zmarło.

Pary małżeńskie oraz partnerzy cywilni

Każde małżeństwo lub związek cywilny musi być zarejestrowane, by móc wykorzystywać związane z nimi prawa, dotyczące płacenia podatków, otrzymywania dodatkowych środków pieniężnych, a na wypadek rozstania o Twoim obowiązku pomocy finansowej dzieciom lub byłemu partnerowi.

Skorzystaj z odnośnika poniżej, aby dowiedzieć się więcej o prawach i obowiązkach par mieszkających razem, par po ślubie oraz zawartym związku cywilnym. 

Irlandia Północna nie uznaje małżeństw jednopłciowych, jednak małżeństwa jednopłciowe zawarte w innych krajach będą uznawane jako civil partnerships.

Od 2005 pary homoseksualne we wszystkich krajach Zjednoczonego Królestwa mogą zawierać związki partnerskie, posiadające część praw przysługujących małżeństwom.

Pary homoseksualne na Wyspach mogły zawierać tzw. zastępcze związki partnerskie już od 2005 r.

Małżeństwa jednopłciowe w Anglii i Walii można zawierać od 29 marca 2014, w Szkocji od  4 lutego 2014 roku.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (4)


Aleksandra Dabek

Wazne sa rowniez prawa pacjenta o ktorych my Polacy czasem wiemy za malo. Wspolpracuje z organizacja charytatywna ktora zajmuje sie ulepszaniem i promocja praw pacjenta. Ich strona internetowa jest pelna pomocnych wskazowek (www.avma.org.uk). Sama rowniez sluze pomoca (alexdabek@boltburdonkemp.co.uk)

~Jagoda

a gdzie ten odnosnik poniżej? czego?

~Ultravox2010

Ano wlasnie-gdzie ten odnosnik ponizej??? Mnie interesuje co sie dzieje w przypadku smierci partnerki,bez slubu.Przerobilem juz to niestety,ale chcialbym sie dowiedziec czy wszystko odbylo sie prawidlowo-sprawy spadkow,ewentualnych dlugow zmarlej partnerki etc. To tylko moja ciekawosc,bo minelo kilka lat od jej smierci i wydaje mi sie,ze prawo brytyjskie jest prostsze w tym temacie,niz polskie.Zarowno ja,jak i tez wladze brytyjskie zalatwilismy to wszystko konkretnie i szybko-jestem zadowolony z pracy tutejszych urzedow oraz ich pomocy.Chcialbym jednak poczytac jakie przepisy to w UK reguluja.

~Dercy

NAJLEPSZA MIŁOŚĆ ONLINE SPELL CASTER, ABY UZYSKAĆ ​​SWÓJ EX LOVER, MĘŻCZYZNA, ŻONA, DZIEWCZYNA LUB POWRÓT CHŁOPA. DODAJ GÓRĘ NA WHATSAPP: +2349083639501

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama