Zasiłek na dziecko (Child Benefit), które mieszka w Polsce

28 kwietnia 2017, Londynek.net 400
Zasiłek na dziecko (Child Benefit), które mieszka w Polsce
Child Benefit to pomoc w kosztach utrzymania dziecka. (Fot.Thinkstock

Każdy, kto pracuje w Wielkiej Brytanii i odprowadza składki na ubezpieczenie może ubiegać się o dodatek na dziecko, nawet jeśli mieszka ono w Polsce.

Dodatek na dzieci (child benefit) wynosi w Wielkiej Brytanii obecnie 20,70 funtów tygodniowo na pierwsze dziecko i 13,70 funtów na każde kolejne. Jeszcze do niedawna kwota ta była wypłacana niezależne od wysokości zarobków rodziców.

Teraz brytyjski rząd wprowadził pewne ograniczenia. Rodziny, w których jeden z członków zarabia ponad 50 tys. funtów rocznie, a le nie przekracza 60 tys. funtów, będą nadal otrzymywać świadczenia. Podczas rocznego rozliczenia ze skarbówką rodzice będą musieli zwrócić jednak państwu 1% z każdych 100 funtów zarobionych w danym roku podatkowym. Te rodziny natomiast, w których jeden z członków zarabia więcej niż 60 tys. funtów rocznie nie otrzymują dodatku na dziecko w ogóle.

Dziecko w Polsce
 

Podstawowym warunkiem, który należy spełnić by starać się o brytyjskie dodatki na dzieci jest fakt osobistego przebywania w Wielkiej Brytanii. Liczy się zamieszkiwanie tutaj albo regularne przyjazdy związane z pracą. Nie wystarczy jednak wykonywanie pracy dla brytyjskiego pracodawcy, trzeba ją wykonywać na terenie Wielkiej Brytanii.

Kolejnym istotnym warunkiem jest to, że na dzieci mieszkające w Polsce, nie może być pobierany zasiłek rodzinny. To automatycznie wyklucza możliwość ubiegania się o Child Benefit na Wyspach.

Poza tym rodzic, który pracuje w Wielkiej Brytanii i otrzymuje ten dodatek, musi finansowo partycypować w kosztach utrzymania dziecka w Polsce.

Child Benefit to pomoc w kosztach utrzymania dziecka, a nie premia dla rodzica, który nie utrzymuje dziecka.

Jak ubiegać się o dodatek
 

Najlepiej skontaktować się telefonicznie z departamentem Child Benefit pod numerem telefonu: 0300 200 3100 i poprosić o formularz zgłoszeniowy. Urzędnicy poproszą o adres zamieszkania osoby starającej się o wniosek i datę urodzenia dziecka.

W przypadku dzieci powyżej 16 roku życia do podstawowego wniosku o zasiłek przysłany będzie drugi dotyczący edukacji dziecka. Dodatek na dziecko od 16 do 18 roku jest przyznawany tylko w wypadku, kiedy dziecko uczy się w pełnym wymiarze godzin.

Wraz z formularzami dołączona będzie zwrotna opłacona koperta.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (4)


~Sprzeczne informacje

Treść pełna sprzeczności: "Kolejnym istotnym warunkiem jest to, że na dzieci mieszkające w Polsce, NIE MOŻE BYĆ POBIERANY ZASIŁEK RODZINNY . To automatycznie WYKLUCZA możliwość ubiegania się o Child Benefit na Wyspach."
A kolejne zdanie: "Poza tym rodzic, który pracuje w Wielkiej Brytanii i OTRZYMUJE ten dodatek, MUSI finansowo partycypować w kosztach utrzymania dziecka w Polsce."
Wielkimi literami zaznaczyłem sprzeczności. Nie może pobierać ale go otrzymuje.

~Do Sprzeczne informacje

Pobieranie zasiłku rodzinnego w Polsce wyklucza możliwość równoczesnego pobierania Child Benefit w WB.

~Do: sprzeczne Informacje

Kłania się czytanie ze zrozumieniem
"Otrzymuje ten dodatek" - Czytaj. Otrzymuje Child Benefit
I tyle...

~THC

Jeszcze czego?!! wynocha z UK! zabrac benefity tym co nie maja obywatelstwa!

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama