Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Uliczna mapa przestępczości w UK

Uliczna mapa przestępczości w UK
Dzięki stronie www.police.uk można sprawdzić stopień bezpieczeństwa rejonu, w którym się mieszka. (Fot. Getty Images)
Nowe narzędzie Home Office w walce z przestępcami na terenie Wielkiej Brytanii.
Reklama
Reklama

Interaktywna mapa pokazująca jakie przestępstwa wydarzyły się na poszczególnych ulicach w Anglii i Walii  została uruchomiona przez Home Office w lutym 2011 roku. Narzędzie ma być skutecznym sposobem walki z przestępczością. Znajduje się ona pod adresem www.police.uk. Strona dostępna jest także w wersji dla telefonów komórkowych.  

Informacje na temat przestępstw
Strona internetowa stworzona przez Home Office umożliwia proste wyszukiwanie informacji na temat przestępstw popełnionych na wyszukiwanej ulicy. Wyszukiwarka rozpoznaje kod pocztowy, ulice oraz dzielnice. Podane są informacje kontaktowe do poszczególnych jednostek policyjnych na terenie Anglii i Walii, a także informacje na temat zapobiegania przestępczości.

Na stronie można znaleźć informacje na temat:

Jak to działa?
Po wpisaniu w wyszukiwarce na stronie głównej kodu pocztowego, adresu lub ulicy system pokazuje mapę dzielnicy podlegającej najbliższemu posterunkowi policji z zaznaczonymi punktami, w których doszło do przestępstw, a także numerem kontaktowym posterunku.

W zakładce mapy przestępstw (crime maps) wyszczególnione są poszczególne przestępstwa w danym miesiącu w wymienionych wyżej kategoriach. Przy każdej kategorii zaznaczona jest liczba przestępstw popełnionych w danej kategorii. Wszystkie informacje są anonimowe.

W zakładce "poznaj zespół" (meet the team) znajdują się informacje na temat funkcjonariuszy pełniących służbę w danym posterunku.

W tworzonej dopiero zakładce "zaangażuj się" (get involved)  mają pojawić się informacje o najbliższych wydarzeniach prewencyjnych w dzielnicy oraz o sposobach kontaktu z posterunkami. Ma to być według założeń platforma komunikacji pomiędzy społecznością dzielnicy a policją.

Strona zawiera też sekcję informacyjną odsyłającą do strony directgov.co.uk, gdzie znajdują się informacje na temat zwalczania poszczególnych przestępstw i pomocy ofiarom.

Sprawdź, co stało się na Twojej ulicy: www.police.uk

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama