Transport do Polski

22 stycznia 2019, Londynek.net 200
Transport do Polski
Polacy podróżując do kraju nadal bardzo chętnie wybierają autokar. (Fot. Getty Images)

Powstają nowe firmy przewoźnicze kuszące cenami i wielkimi promocjami. Opcji jest kilka: statkiem, samolotem, autobusem, pociągiem, a może samochodem?

Jednak to od Ciebie będzie zależeć, czy jadąc do kraju, wybierzesz samolot, autokar, czy może jeszcze inny rodzaj transportu. Zobacz jakie masz możliwości podróżowania do Polski.

Podróż samolotem

Samolot jest wciąż najszybszym i najwygodniejszym środkiem transportu. Podróż do kraju trwa niespełna 2-3 godziny. Dlatego pewnie cieszy się tak wielkim uznaniem wśród podróżujących do Polski. Prężnie rozwijające się firmy przewoźników dają możliwości podróżowania za niewielką cenę, wprowadzając liczne promocje i rabaty.

Największą popularnością cieszą się tanie linie lotnicze takich przewoźników jak easyJet, Wizz Air, Ryanair. Najprostszą i najwygodniejszą drogą zakupienia biletu jest oczywiście internet. Warto kupić planowany bilet z większym wyprzedzeniem, gdyż jego cena zmienia się niemal z każdą godziną. Warto sprawdzać strony takie jak Skyscanner, które wyszukują najtańsze połączenia.

Podróż autokarem

Pomimo tak wielkich zawirowań na rynku ''powietrznym'' Polacy podróżując do kraju nadal bardzo chętnie wybierają autokar . Powodem jest oczywiście cena, która konkuruje z o wiele droższym biletem na samolot.

Niestety tańszy bilet niesie za sobą konsekwencje w postaci mniej komfortowej podróży, dłuższej o kilkanaście godzin. Bardzo często możesz spotkać się też z nieoczekiwanym opóźnieniem na trasie, np. w postaci zatrzymania na granicy.

Musisz przygotować się także na przesiadkę na prom w Dover. Warto wtedy zaopatrzyć się w odpowiednie środki, w przypadku nagłej choroby morskiej.

Do tej kategorii można również zaliczyć podróż minibusem, z którego korzysta coraz więcej polskich obywateli. Komfort jazdy polega na mniejszym przewozie osób, najczęściej do 10 osób. Zaletą minibusów jest również to, że są nieco szybsze od autokarów.

Podróż samochodem

Nieliczni decydują się na podróż samochodem. Często jest to związane z przewozem większej ilości bagażu bądź po prostu nowo zakupiony samochód. Często podróżującymi są całe rodziny.
Sytuacja cenowa i wygoda jazdy wyglądają podobnie jak w przypadku podróży autokarem. Komfort zależy też od tego, czy jesteś kierowcą, czy pasażerem.

Podróż pociągiem

Niewielki odsetek decyduje się na ten rodzaj transportu do Polski, gdyż wiąże się z licznymi przesiadkami. Pociąg wyjeżdża z Londynu ze stacji St Pancras, docierając do Niemiec, gdzie znowu czeka Cię przesiadka.

Podróż pociągiem okazuje się dobrym środkiem komunikacji dla tych osób, które mają swoje sprawy do załatwienia po drodze, najczęściej w postaci spraw służbowych.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów.

Podróż z... ogłoszenia

Coraz częściej w polskiej prasie i w portalach internetowych, w rubrykach Usługi pojawiają się ogłoszenia dotyczące możliwości zabrania ze sobą do Polski osób bądź towarów.

Oczywiście, odbywa się to za opłatą, w zależności od tego, gdzie ma być dostarczona dana osoba bądź przesyłka. Stale pojawiające się ogłoszenia tego typu potwierdzają fakt, że chętnych, korzystających z tego typu transportu, nie brakuje.

Najczęściej korzystają z niego osoby, które nie mają czasu, np. dowieźć na miejsce dziecka z wakacji bądź zapewnić bezpiecznego dojazdu komuś ze znajomych.

Jeśli już zdecydujesz się na podróż, którą zapewni Ci osoba z ogłoszenia, upewnij się, że jest ona jak najbardziej wiarygodna. Najważniejsze, aby pomogła zapewnić bezpieczny transport na miejsce podróży. Jeśli interesuje Cię ten typ transportu, zaglądnij do naszego działu Ogłoszeń.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (2)


Korektor

Komentarz usuniêty przez moderatora! (Naruszenie regulaminu portalu)

~Pierwszy raz

Witam. Czy w razie podróży autem do polski potrzebne są jakieś dodatkowe opłaty??? Czy jest to na zasadzie tankuje, kupuje tunel wsiadam i jadę?

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama