Ośrodki polonijne w Walii

29 sierpnia 2018, Londynek.net, Brak komentarzy00
Ośrodki polonijne w Walii
W UK mieszka 8 milionów ludzi urodzonych poza Wielką Brytanią, 1 milion to Polacy. (Fot. Thinkstock)

Coraz więcej naszych rodaków osiedla się w Walii. W tym rejonie powstają również ośrodki i instytucje polonijne. Oto ich lista:

Dom Polski

174 Newport Road, CARDIFF CF2 1DL
tel. 029 2046 5259

Obecnie głównym celem Domu Polskiego jest integrowanie polskiej społeczności zamieszkującej Walię. Organizowane są tam spotkania towarzyskie, imprezy świąteczne oraz okolicznościowe. W Domu Polskim ma swoja siedzibę także kancelaria parafialna.

Stowarzyszenie współpracy polsko-walijskiej

21 Murray Street
SA15 1AQ Llanelli
tel. 01554 899950

Nadrzędnym celem organizacji jest integracja Polaków mieszkających w Walii z lokalną społecznością oraz dbanie o utrzymanie polskiej kultury i języka. Biuro pomaga także w załatwianiu wielu spraw urzędowych i administracyjnych. Ponadto stowarzyszenie pośredniczy w sprzedaży biletów autokarowych i lotniczych.

Central and Eastern European Association

174 Newport Road
Cardiff CF24 1DL
e-mail: ceea@infolinia.org
tel. (00-44) 077 379 22 065

Na CCEA składa się grupa młodych ludzi, którzy pragną dzielić się zdobytymi przez siebie informacjami i doświadczeniem na temat życia w Walii. Głównym celem organizacji jest integracja polskich imigrantów z lokalną społecznością oraz z imigrantami przybyłymi do Walii z innych państw europy wschodniej. Organizacja działa na zasadzie wolontariatu. Składka członkowska wynosi 5 funtów rocznie.

Polish Society at Cardiff University

e-mail: polishsociety@cardiff.ac.uk

Polish Society at Cardiff University jest organizacją, która od 2007 roku zrzesza polskich studentów oraz osoby innej narodowości, które są zainteresowane podtrzymaniem kontaktu z Polakami oraz chcą poznać ich kulturę. Stowarzyszenie organizuje spotkania towarzyskie, pokazy filmów, wycieczki.

Stowarzyszenie Polaków w Dolinach Walii

Focal Point 145 High Street, Merthyr Tydfil,
CF47 8DP – w pobliżu New Crown Inn ("Taste of Poland " Polski Sklep)

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama