Menu

Census, czyli spis ludności w UK

Census, czyli spis ludności w UK
Powszechny Spis Ludności pozwala ustalić oficjalną liczbę mieszkańców i gospodarstw domowych na terenie UK. (Fot. Thinkstock)
Powszechny Spis Ludności pozwala ustalić oficjalną liczbę mieszkańców i gospodarstw domowych na terenie Wielkiej Brytanii. Przeprowadza się go co 10 lat, a uzyskane informacje zostają wykorzystane do planowania przyszłych usług na rzecz mieszkańców kraju, między innymi w zakresie mieszkalnictwa, świadczeń szpitalnych, czy działalności szkół.
Reklama

"Help tomorrow take shape" - Pomóż ukształtować przyszłość - pod takim hasłem w 2011 roku został przeprowadzony  na terenie Wielkiej Brytanii ostatni spis powszechny  ludności. Każdy z zamieszkujących Wielką Brytanię  musiał udzielić podstawowych informacji na swój temat. Dane ze spisu mają pomóc rządowi w planowaniu działań w sektorze publicznym.

Spis pozwala zidentyfikować potrzeby brytyjskiego społeczeństwa i społeczności lokalnych oraz podjąć kroki na rzecz poprawy warunków życia mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Czym jest spis ludności?
Census jest spisem ludności UK, który odbywa się co 10 lat i ma na celu dostarczenie informacji na temat mieszkańców Wysp.

Każda osoba, w każdym gospodarstwie domowym, jest poproszona o podanie podstawowych informacji na swój temat. Ma to pomóc rządowi zaplanować i wprowadzić w życie nowe regulacje dotyczące warunków mieszkaniowych, szkolnictwa, służby zdrowia i transportu.

Ostatni Census został przeprowadzony 27 marca 2011 roku.

Kiedy wypełnić formularz
Formularze rozsyłane są  pocztą. Należy go wypełnić, tak aby w dniu spisu gotowe były wstępne dane na temat spisu.

Wypełniając formularz należy udzielić też informacji na temat osób mieszkających w tym czasie, bądź przebywających w naszym domostwie, nawet jeśli w dniu spisu ulega to już zmianie.

W spisie można wziąć udział w formie on-line lub tradycyjnie wysyłając formularz pocztą.

Osoby, które nie oddadzą swojego formularza do 6 kwietnia zostaną poproszone o złożenie go przez odwiedzających domostwa pracowników Census i jeśli będą miały jakikolwiek problemy będą mogły liczyć na pomoc pracownika.

Jak wypełnić formularz?
Formularz jest tak skonstruowany, że przy większości pytań trzeba po prostu zaznaczyć właściwe pole. Jeśli żadna z odpowiedzi nie będzie adekwatna, będzie można wówczas wypełnić  "inne".

Wypełniając formularz należy pamiętać, aby podać informacje na temat wszystkich osób przebywających w naszym domostwie w tym dniu.

Wypełnij Census on-line
Formularze dostępne są również online, jak wyglądał ten z ostatniego spisu można zobaczyć na stronie: CENSUS

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub po prostu wolą wypełnić formularz w tradycyjnej formie, muszą podpisać swój formularz i wysłać go w załączonej w przesyłce kopercie, która będzie miała nadrukowany adres właściwej placówki Census.

Pomoc
Osoby mające kłopoty z wypełnieniem formularza mogą zasięgąć pomocy na stronie CENSUS, drogą telefoniczna dzwoniąc pod numery 0300 0201 101 w Anglii i 0300 0201 130 w Walii.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.11.2020
  GBP 5.010 złEUR 4.471 złUSD 3.756 złCHF 4.117 zł
  Reklama