Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Po 3 tysiące funtów Polakom na Wyspach! Jak otrzymać aż tyle i więcej?!

Po 3 tysiące funtów Polakom na Wyspach! Jak otrzymać aż tyle i więcej?!
Sprawdź, czy bank powinien zwrócić Ci pieniądze! (Fot. Getty Images)
Teraz prawie wszyscy Polacy mieszkający w UK mają możliwość pozyskania zasiłków, które są dodatkowym wsparciem dla domowego budżetu. Chociaż możliwości jest dość sporo, to nie każdy z nich korzysta. Jednym z powodów niewystępowania o należne pieniądze jest niewiedza jak to zrobić.
Reklama
Reklama

Trzeba bowiem wiedzieć, że te pieniądze w UK wypłacane są dopiero, gdy sami się po nie zgłosimy. Zgłoszenie o ich przyznanie wysyła się drogą oficjalną i konieczne jest wypełnienie odpowiednich dokumentów. Zobacz, jak to zrobić.

Chcesz być pierwszy po pieniądze?! – Zgłoś się tutaj!

Aby uzyskać funty, należy samemu się po nie zgłosić. Tak jest zarówno w przypadku różnego rodzaju zasiłków, jak i w przypadku zwrotu opłat za prowadzenie konta. Aby uzyskać zwrot, czy też inny benefit, konieczne jest postępowanie zgodnie z oficjalną ścieżką, określoną przez instytucje. W praktyce oznacza to przygotowanie dokumentacji, a niekiedy kontakt z brytyjskim urzędnikiem. Trzeba pamiętać, że cały proces zawsze odbywa się w języku angielskim – co dla niektórych osób może być sporym utrudnieniem.

Chcesz wiedzieć więcej – Sprawdź tutaj!

Krok 1 - Weryfikacja

Pierwszym krokiem przy zwrocie opłat za prowadzenie konta jest sprawdzenie, czy rekompensata z banku nam się w ogóle należy. Co do zasady do jej odbioru upoważnione są wszystkie osoby, które mają lub miały dodawane do konta opłaty bądź posiadały płatny rachunek bankowy tzw. PBA.

Płatne konto bankowe najłatwiej można rozpoznać po nazwie. Zazwyczaj tego typu rachunki zawierają w niej takie słowa jak: premier, premium, gold, silver, platinum, advanced lub advantage. Warto też sprawdzić, czy z rachunku automatycznie co miesiąc pobierane były sumy w tej samej wysokości. Trzeba pamiętać jednak, że nie każde PBA to podstawa do zwrotu. Rekompensaty otrzymają tylko ci klienci, którym PBA zostało założone w wyniku tzw. sprzedaży w złej wierze. Zachodziła ona, jeśli:

  • nie rozumiało się części zapisów umowy podpisanej z bankiem np. z powodu słabej znajomości języka;
  • pracownik banku nie poinformował, że opłaty za konto będą pobierane lub zaniżył ich wysokość;
  • otrzymało się informację, że PBA podwyższy zdolność kredytową, będzie ułatwieniem w uzyskaniu pożyczki czy kredytu itp.;
  • konsultant nie przedstawił opcji darmowego konta lub zaznaczył, że będzie ono niewystarczające lub z określonych względów nie da się go założyć;
  • dodatkowe usługi i ubezpieczenia nie były dopasowane do potrzeb i możliwości lub też nie wiedziało się o dodatkowych formalnościach, które trzeba dokonać, aby z nich skorzystać.
Dodatkowa gotówka na pewno przyda się przed zbliżającą się zimą... (Fot. Getty Images)

Czujesz się oszukany? – odbierz pieniądze!

Osoby, które mają wątpliwości, czy o zwrot opłat za prowadzenie konta mogą się starać, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Harvard Claims: https://harvardclaims.co.uk - pomogą oni za darmo ustalić rodzaj posiadanego konta.

Krok 2 - Wniosek

Ustalając, że zwrot się nam należy, w kolejnym kroku trzeba przygotować pismo reklamacyjne do banku. Konieczne jest napisanie go w języku angielskim. W piśmie trzeba opisać swoją sytuację oraz wskazać argumenty przemawiające za tym, że rekompensata się nam należy. Nie warto korzystać z gotowych wzorów dostępnych w Internecie, które w dużym procencie są błędne lub niedopasowane do naszej sytuacji! Gotowe pismo wysyła się do banku.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy? – zgłoś się TU!

Jeśli nie wiesz, jak napisać pismo reklamacyjne, wejdź na: https://harvardclaims.co.uk  i skorzystaj z pomocy specjalistów Harvard Claims. Na podstawie rozmowy przygotują bezpłatnie dopasowane do Ciebie indywidualne pismo, które pomoże uzyskać najwyższy możliwy zwrot opłat bankowych.

Krok 3 - Rekompensata

Wysłanie pisma z reklamacją oznacza czas oczekiwania na decyzję banku. Zwykle rozpatrzenie reklamacji trwa 3-4 tygodnie, ale w niektórych wypadkach może się przedłużyć do 8.

Jeśli chcesz mieć pewność, że bank nie oszuka Cię po raz drugi, powierz sprawę profesjonalistom. Osoby, które zaufały Harvard Claims odzyskują nawet 60% większe kwoty, niż te starające się o zwrot samodzielnie. Średni zwrot opłat bankowych klientów Harvard Claims to 1000-3000 funtów.

Chcesz też tyle odzyskać? Zgłoś się pomoc już dziś: https://harvardclaims.co.uk

Chcesz odebrać należne funty? – Kliknij TUTAJ i wypełnij wniosek!

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 1 / 12

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 26.06.2024
GBP 5.1027 złEUR 4.3087 złUSD 4.0291 złCHF 4.4903 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama