Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Winter Wonderland: Zimowe szaleństwo w Hyde Parku

Winter Wonderland: Zimowe szaleństwo w Hyde Parku
Już grudzień! Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. (Fot. A. Pyszkowska)
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Bardzo lubię ten czas, kiedy ulice zaczynają mienić się kolorowymi światełkami i z co drugiej wystawy sklepowej wygląda pulchniutki Święty Mikołaj z masą prezentów.
Jest takie jedno miejsce w Londynie, które właśnie w okresie przedświątecznym zmienia się nie do poznania...
Reklama

Jest to Hyde Park, który pewnie większości z Was kojarzy się z rodzinnymi spacerami. Ale zimą warto odwiedzić go z innego powodu. Co roku, od połowy listopada do pierwszego dnia stycznia, organizowany jest w nim Winter Wonderland – świetna zimowa atrakcja dla dużych i małych.

Winter Wonderland a inne jarmarki bożonarodzeniowe

Założę się, że nieraz słyszeliście o tradycji przedświątecznych jarmarków, które w grudniu ściągają wielu miłośników bożonarodzeniowych drobiazgów i grzanego wina. Taką nazwą można określić także Winter Wonderland, tylko że jarmark w Hyde Parku jest kilkadziesiąt razy większy, kilkadziesiąt razy głośniejszy i kilkadziesiąt razy bardziej rozświetlony niż wszystkie pozostałe jarmarki w Londynie.

Jak na prawdziwy jarmark świąteczny przystało na małych lecz licznych straganach, będziecie mogli zakupić najróżniejsze ozdoby świąteczne, drobne prezenty i słodkości. Ale to znajdziecie przecież na większości jarmarków w Londynie.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. (Fot. A. Pyszkowska)

To, co naprawdę przyciąga największą ilość ludzi do Hyde Parku w grudniu, to oczywiście możliwość przejażdżki na najróżniejszych atrakcjach rodem z najlepszych parków rozrywki. Ogromne młyńskie koło i kilka rollercoasterów, dzięki którym będziecie mogli sprawdzić wytrzymałość swoich nerwów i działanie waszego błędnika – to tylko nieliczne ze zgromadzonych tam atrakcji dla najodważniejszych.

Nawet jeśli sami nie zdecydujecie się na taką przygodę to ciekawie jest obserwować tych, którzy jednak to zrobili. Ich okrzyki ekscytacji, a może strachu… słychać w całym parku. Zresztą dla mniej odważnych (lub odwiedzających to miejsce z dziećmi :) na pewno znajdzie się tam także coś mniej ekstremalnego, na przykład wolno poruszająca się wieża widokowa.

Moc atrakcji dla dzieci

Naturalnie w Winter Wonderland nie zabrakło także przejażdżek dla dzieci. A ponieważ jest ich tam aż tyle i są tak różnorodne, to każde dziecko (w każdym wieku) znajdzie tam coś dla siebie. Od samochodzików dla najmłodszych, poprzez małe karuzele łańcuchowe, aż do niewysokich rollercoasterów, które pomogą wprowadzić dzieci szkolne w tematykę tych bardziej ekstremalnych atrakcji w wesołym miasteczku.

A jeśli lubicie szczyptę rywalizacji, to czekają tam na was liczne stoiska z grami zręcznościowymi (strzelanie, rzucanie do celu, strącanie puszek itd.), na których możecie wygrać na przykład gigantyczna maskotkę lub najnowszy model Iphona. W zeszłym roku, dzięki bystremu oku i wprawnej ręce wujka Pawła (pozdrawiamy!) udało nam się wrócić do domu z  największym psem do przytulania w całym Winter Wonderland. Satysfakcja wujka i naszych dzieci – bezcenna! :)

Oprócz tego w tym czasie w Hyde Parku znajdziecie także wiele stanowisk z ciepłymi przekąskami, daniami z grilla, gorącymi napojami i łakociami, które będziecie mogli skonsumować przy muzyce granej na żywo.

Dobra rada: Ubierzcie się ciepło, bo w końcu to grudzień, a cały Winter Wonderland znajduje się na świeżym powietrzu.

Jest to miejsce, gdzie zawsze dobrze się bawimy. (Fot. A. Pyszkowska)

Atmosfera w Winter Wonderland

Winter Wonderland to miejsce pełne atrakcji, śmiechu i radości. Nie sposób się tam nudzić. Dzieci na pewno na długo zapamiętają to miejsce, bo dla nich nawet przejażdżka najprostszą karuzelą w takiej atmosferze dostarcza ogromnych emocji.

My w tym roku byliśmy tam po raz drugi i na pewno wybierzemy się tam ponownie w przyszłym roku, bo jest to miejsce inne niż wszystkie, w który dobrze się bawimy.

Uwaga! Trzeba jednak pamiętać, że Winter Wonderland jest także miejscem głośnym, gdzie przychodzą tłumy i wszechobecne atrakcje dostarczają wielu bodźców. Nie każdy musi lubić takie miejsca, a dla niektórych małych dzieci może to być szczególnie męczące i rozdrażniające.

Dobra rada: Moim zdaniem Winter Wonderland robi największe wrażenie po zmroku, ale tak uważa większość ludzi i właśnie wieczorem (około 17-stej/18-stej) przychodzi do niego najwięcej osób.

Nie zraźcie się wtedy tłumem ciągnącym w kierunku Hyde Parku, bo kolejka do wejścia idzie naprawdę sprawnie. W środku też nie trzeba długo czekać, żeby dostać się na poszczególne atrakcje – nieco większe kolejki spotkacie przy unikatowych atrakcjach takich jak rollercoastery.

A jeśli chcecie uniknąć tłumów, to wybierzcie się w ciągu tygodnia, bo Winter Wonderland cieszy się największym powodzeniem oczywiście w weekendy.

Nawet przejażdżka najprostszą atrakcją w takiej atmosferze dostarcza ogromnych emocji. (Fot. A. Pyszkowska)

Lokalizacja:

Winter Wonderland, Hyde Park, London W2

Najłatwiej dotrzeć tam metrem, wybór stacji jest spory i zależy od najdogodniejszej dla Was linii. Najbliżej Winter Wonderland znajdują się stacje: Marble Arch (linia Central) i Hyde Park Corner (linia Piccadilly)

Godziny otwarcia:

W 2017 roku Winter Wonderland otwarty jest codziennie od 10:00 do 22:00 aż do 1 stycznia 2018 roku, z wyjątkiem 25 grudnia kiedy jest całkowicie zamknięty.

Cena:

Wejście na teren: za darmo

Płatne są poszczególne przejażdżki: od 2 do 10 funtów za osobę – w kasach opłaca się tokeny (1 token=1 funt), które potem można wydawać na atrakcje.
Dodatkowo płatne są także atrakcje takie jak: lodowisko czy lodowa grota – bilety warto rezerwować wcześniej na oficjalnej stronie.

Uwaga! Mimo darmowego wejścia na teren atrakcji, w Winter Wonderlandzie można wydać małą fortunę. Ale to zależy tylko od Was, bo równie dobrze można nie wydać ani funta.

Zobacz wpis na blogu

www.zwiedzamylondyn.pl - Blog podróżniczy, który jest niezastąpionym źródłem ciekawych pomysłów na zwiedzanie z dziećmi Londynu i jego okolic. Autorzy najpierw odwiedzają rodzinnie wszystkie miejsca, by potem podzielić się z czytelnikami opinią o nich. Odkryjcie najciekawsze atrakcje dla dzieci razem z nimi! 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.02.2019
GBP 4.984 złEUR 4.337 złUSD 3.822 złCHF 3.819 zł

Sport


Reklama