Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Tania, zagraniczna paczka na święta - jak znaleźć najlepszego kuriera?

Tania, zagraniczna paczka na święta - jak znaleźć najlepszego kuriera?
Okazuje się, że najwięksi przewoźnicy, jak DPD, czy UPS nie zawsze oferują najtańszy transport... (Fot. Getty Images)
Często zdarza się, że okres świąteczny musimy spędzić z dala od rodziny. Problem ten najlepiej znają Polacy, których bliscy pracują poza krajem.
Reklama

Czasem, żeby zapewnić rodzinie mieszkającej za granicą chociaż namiastkę świątecznej atmosfery - chcemy sprawić im przyjemną niespodziankę w postaci prezentów. Znalezienie odpowiedniego upominku to jednak tylko połowa sukcesu, ponieważ musimy go jeszcze wysłać do kraju docelowego, co często jest znacznie trudniejsze - a nawet kosztowniejsze. Poniżej przedstawimy Wam kilka skutecznych wskazówek odnośnie tego, jak znaleźć taniego kuriera, który zapewni nam szybką i bezpieczną przesyłkę zagraniczną.

Gdzie szukać?

Obsługa door to door wcale nie jest oczywistością... (Fot. Getty Images)

Pierwszym problemem, który musimy rozwiązać jest ten ze znalezieniem odpowiedniego brokera. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście przeszukanie Internetu. Większość firm obsługujących przesyłki zagraniczne posiada swoje strony internetowe na których znajdziemy pełną ofertę, wraz z kalkulatorem kosztów przesyłki. Ważne jest też, żeby nasz broker współpracował z kilkoma przewoźnikami, dzięki czemu będziemy mogli przebierać w ofertach i wybrać najtańszą opcję.

Koszty i czas dostawy

Tym, co najbardziej wpływa na naszą decyzję, jest oczywiście koszt i czas dostawy. Okazuje się, że najwięksi przewoźnicy, jak DPD, czy UPS nie zawsze oferują najtańszy transport. Czasem też ich oferta może występować w dwóch różniących się ceną i zakresem usług opcjach. Dobrym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z ofert takich brokerów, jak Euro–Paka.pl, która porównuje dla nas oferty aż 5 najpopularniejszych przewoźników - i to w kilku dostępnych wariantach. Kolejnym, ważnym elementem jest czas dostawy. W wielu przypadkach może okazać się, że nie jest on wcale dłuższy od tego dla przesyłek krajowych. Najczęściej nasza paczka dotrze do adresata w ciągu 3-5 dni.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Koszt i czas dostawy to najważniejsze, ale nie jedyne elementy, które powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze kuriera. Innymi przesłankami jest ubezpieczenie oraz możliwość obsługi door to door. Najlepiej, jeżeli nasze ubezpieczenie będzie w cenie paczki. Jeżeli jednak nasza przesyłka jest szczególnie kosztowna - warto pomyśleć nad dodatkowymi opcjami. Ich koszt z reguły nie przekracza 10 złotych, a w zamian otrzymujemy ubezpieczenie przesyłki w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.

Święta coraz bliżej, dopilnuj więc, by prezenty od Ciebie dotarły na czas! (Fot. Getty Images)

Kolejny element oferty, czyli obsługa door to door, wcale nie jest oczywistością. Czasem, żeby nadać naszą paczkę, a nawet ją odebrać, musimy udać się do punktu obsługi. Podobnie jest w przypadku, gdy kurier nie zastanie nas w domu - w tym przypadku zadbajmy o to, by nasi bliscy nie musieli specjalnie jechać do oddziału firmy, lecz mogli przesunąć kuriera na inny termin.

Wybierając kuriera, który dostarczy naszą przesyłkę za granicę - warto mieć bezpośredni podgląd na kompleksową ofertę kilku firm, zawierającą jednocześnie cenę i czas dostarczenia przesyłki, jak i kwestie związane z ubezpieczeniem oraz dodatkowymi usługami.

Pamiętaj, by korzystać jedynie z usług renomowanych brokerów, jak np. Euro-paka.pl. Posiadają oni najczęściej znacznie korzystniejsze warunki współpracy z przewoźnikami, które skutkują nawet do 30% niższą ceną.

Czas świąteczny się zbliża, więc śpiesz się, by Twoja paczka dotarła bez opóźnień!

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.12.2018
GBP 4.794 złEUR 4.302 złUSD 3.809 złCHF 3.820 zł

Sport


Reklama