Menu

Rowerzysta z UK uzyskuje 5 milionów funtów odszkodowania

Rowerzysta z UK uzyskuje 5 milionów funtów odszkodowania
Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. (Fot. Sintons)
Rowerzysta, który podczas wypadku doznał poważnego urazu głowy, uzyskał odszkodowanie oraz pakiet specjalistycznej opieki warte ponad 5 milionów funtów. Poszkodowany był reprezentowany przez mecenasa Johna Davisa.
Reklama

Mec. Davis, który ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy, w tym uszkodzenia głowy, mózgu, rdzenia kręgowego, zmiażdżenia i amputacje, dołączył do kancelarii Sintons i obecnie kieruje w niej departamentem do spraw obrażeń katastroficznych.

John Davis, jeden z czołowych adwokatów w UK do spraw odszkodowań za ciężkie obrażenia i trwały uszczerbek na zdrowiu, który w trakcie swojej wieloletniej kariery wywalczył dla osób dorosłych i dzieci znacznie ponad 100 milionów funtów, zaznacza, iż - poza uzyskaniem możliwie najwyższego zadośćuczynienia pieniężnego  - osoby ciężko poszkodowane oczekują od adwokata pomocy w zorganizowaniu na koszt ubezpieczyciela i w porozumieniu z nim:

  • Przedpłaty (zaliczki) na pokrycie bieżących wydatków.
  • Prywatnej, intensywnej rehabilitacji.
  • Specjalistycznego sprzętu medycznego.
  • Specjalistycznej opieki.
  • Adaptacji domu do potrzeb poszkodowanego.
  • Prywatnych terapii i leczenia uzupełniającego. 
  • Przystosowanego do potrzeb środka transportu. 
Mec. Davis ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań za poważne urazy. (Fot. Sintons)

Mecenas zwraca uwagę, że mimo iż kaski rowerowe nie są obowiązkowe w sprawach o urazy głowy, ubezpieczyciele obarczają rowerzystów częściową odpowiedzialnością za brak kasków i w ten sposób próbują zmniejszać wysokość odszkodowań - dlatego zalecane jest korzystanie z najbardziej doświadczonych i wyspecjalizowanych adwokatów w dziedzinie urazów mózgu. 

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Łukasz Wójcik, polski prawnik w kancelarii Sintons, zwraca uwagę, iż każdego roku w UK dochodzi do około 100 wypadków śmiertelnych z udziałem rowerzystów, a ponad 3200 rowerzystów doznaje ciężkich urazów i trwałego uszczerbku na zdrowiu. Do około 80% wypadków na rowerze dochodzi w terenie zabudowanym, a najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem rowerzystów to nieostrożność innych uczestników ruchu w okolicach skrzyżowań, rond i dróg dojazdowych do ulic z pierwszeństwem przejazdu.

Polski prawnik podkreśla, iż po zmroku rowerzyści muszą używać oświetlenia rowerowego. Brak oświetlenia nie uniemożliwia wystąpienia o odszkodowanie, ale może mieć negatywny wpływ na przebieg postępowania. Zgodnie z prawem kamizelki odblaskowe i kaski nie są obowiązkowe, ale ze statystyk jasno wynika, że mogą one uratować życie oraz zdrowie i jednoznacznie doradzamy ich używanie, dodaje polski prawnik.  

Mecenas Łukasz Wójcik zwraca uwagę, iż każdego roku w UK dochodzi do około 100 wypadków śmiertelnych z udziałem rowerzystów. (Fot. Getty Images)

Adwokaci kancelarii Sintons mają ogromne doświadczenie w reprezentowaniu osób, które doznały poważnych urazów. I tak na przykład mecenas Ian Burns uzyskał £800 000 dla poszkodowanego w wypadku drogowym. Nasz klient doznał między innymi urazów organów wewnętrznych w tym wątroby, śledziony i nerek, a jego możliwości zarobkowe uległy znacznemu pogorszeniu. 

Zdajemy sobie sprawę, że nawet niegroźny wypadek może skomplikować, sytuację zawodową, finansową i osobistą. Dlatego też nasi prawnicy reprezentują także osoby, które doznały mniej poważnych urazów i tak na przykład dla naszego rodaka z Londynu, który w wypadku komunikacyjnym doznał urazu tkanek miękkich kilku części ciała i nie mógł pracować przez około miesiąc wywalczyliśmy ponad £5000. W innej sprawie, dla naszej klientki, która z winy kierowcy autobusu doznała urazu nadgarstka, dłoni i biodra, nasz adwokat wywalczył £15 000.  

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Mecenas Davis podkreśla, iż on wraz z polskim prawnikiem odwiedzają klienta i jego rodzinę w szpitalu lub domu aby mieć jak najlepszą możliwość zapoznania się z problemami i potrzebami osób poszkodowanych oraz ich rodzin. Ważne jest także aby poszkodowani mieli świadomość, iż jeśli po wypadku wrócą do Polski mogą ciągle liczyć na pomoc Adwokatów Sintons - dodaje Mecenas. 

Jeżeli miałeś wypadek drogowy lub wypadek w pracy i chcesz skorzystać z pomocy adwokatów mających specjalistyczną wiedzę i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu spraw o poważne urazy, polski prawnik kancelarii adwokackiej Sintons udzieli Ci darmowej i niezobowiązującej porady na temat możliwości wystąpienia o odszkodowanie powypadkowe. Kancelaria ta uzyskuje odszkodowania na zasadzie "nie wygrywasz, nie płacisz", co oznacza, że klienci tej kancelarii nie ponoszą ryzyka finansowego. 

0800 093 3060 – bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

Wyślij darmowy sms WYPADEK na numer 60777 - zadzwonimy do Ciebie.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z nami na czacie na: sintons.co.uk/pl

Kliknij i skorzystaj z darmowej porady >> 

Lub zadzwoń: 0800 093 3060* 

* Bezpłatne połączenia z telefonów komórkowych.

https://www.sintons.co.uk/personal-injury-polish/personal-injury-home/

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.01.2020
GBP 5.061 złEUR 4.279 złUSD 3.884 złCHF 4.009 zł

Sport


Reklama