Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polacy otrzymują po £4 000. Decyzja władz, która wzbudziła kontrowersje

Polacy otrzymują po £4 000. Decyzja władz, która wzbudziła kontrowersje
Dodatkowa gotówka zawsze się przyda - dlaczego by nie spróbować?... (Fot. Getty Images)
Kto z nas nie lubi dodatkowej gotówki w portfelu? Okazuje się, że zdobyć ją można w wyjątkowo prosty sposób. Przetestowało to już tysiące Polaków mieszkających na Wyspach. Poświęcając mniej niż minutę, zdobywali od 1 000, 3 000, a nawet 5 000 funtów, które mogli przeznaczyć na co tylko chcą. Wśród szczęśliwców znaleźli się m.in. Rafał i Anita. Jaka jest ich historia?
Reklama

Zastanawiasz się, ile otrzymasz? – Sprawdź tutaj!

Historia Rafała i Anity zaczyna się jak wiele innych – od wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Na początku miała być tylko emigracja zarobkowa, dziś na Wyspach mieszkają na stałe. Jak każdy emigrant na początku pobytu musieli załatwić kilka formalnych spraw, bez których trudno funkcjonować w UK. Dziś radzą i przestrzegają rodaków, aby byli ostrożni do samego początku, bo niepotrzebnie można stracić pieniądze.

Pułapki na Polaków w UK

Jedną z pułapek, w którą wpadają Polacy zaraz po przyjechaniu na Wyspy, były nielegalnie zakładane płatne konta bankowe. W założeniu mają one oferować ponadstandardowe usługi, w praktyce często tylko wyciągają pieniądze. Płatne konta, czyli PBA, nagminnie były zakładane Polakom przez pracowników brytyjskich banków. Pracownicy często wykorzystywali słabą znajomość języka angielskiego. Nie informowali oni lub przekazywali błędne informacje na temat pobieranych za nie opłat. Jak wyglądają takie konta?

- Płatne konto bankowe (tzw. PBA) może mieć wiele nazw np. Gold, Platinium czy Silver. Zawsze pobierana jest za nie opłata – najczęściej automatycznie i co miesiąc. Wysokość takiej opłaty wynosi od 5 do 25 funtów – wyjaśnia Paulina Olszewska z Harvard Claims.

Odbierz swoje funty – złóż wniosek teraz!

Jak sprawdzić, czy mi się należy?

To, czy konto w UK jest płatne, czy bezpłatne, zapisane jest w umowie z bankiem. Każdy Klient ma prawo wiedzieć, jakiego konta jest właścicielem. Niestety, w wielu przypadkach banki nie informowały, że zakładany rachunek jest płatny i będą za niego pobierane opłaty. W takiej sytuacji byli Anita i Rafał.

- O nielegalnie pobieranych opłatach bankowych usłyszeliśmy od znajomych. Nie byliśmy sami w stanie określić, czy nasze konto jest darmowe, czy płatne – zapisy umowy były dla nas niezrozumiałe. Zadzwoniłam na infolinię Harvard Claims, tam polski konstant pomógł mi ustalić status konta i poinformował, co mogę zrobić, aby odzyskać utracone pieniądze. Pomoc ze strony Harvard Claims w zakresie ustalenia statusu konta była bezpłatna i nie wymagała podjęcia dalszej współpracy – wyjaśnia Pani Anita.

Myślisz, że mogłeś być oszukany – wnioskuj o rekompensatę!

Wielu Polaków zwraca się o pomoc w odzyskaniu pieniędzy do specjalistów Harvard Claims. (Fot. Getty Images)

Jak odzyskać zwrot opłat w UK?

Aby bank zwrócił pieniądze za prowadzenie płatnego konta, konieczne jest złożenie reklamacji. Proces trwa ok. 4-8 tygodni. Można go przeprowadzić samodzielnie lub skorzystać z profesjonalnej pomocy. Bohaterowie naszej historii zdecydowali się na współpracę z Harvard Claims.

- Wiele osób z naszego otoczenia same odzyskiwały opłaty za konto. Okazywało się jednak, że bank odrzucał reklamacje lub zaniżył wysokość odszkodowania. My od razu powierzyliśmy sprawę Harvard Claims. Na pieniądze czekaliśmy 4 tygodnie. Jedyne, co musieliśmy zrobić, to skontaktować się z firmą i podać podstawowe dane o koncie, reszta formalności została załatwiona za nas – opowiada Pan Rafał.

Ile to kosztuje?

Harvard Claims podkreśla, że zwrot opłat bankowych jest legalny i bezpieczny. Banki nie pobierają za niego żadnych opłat. Przyznanie odszkodowania nie wpływa też na relacje z bankiem np. w przypadku uzyskania kredytu czy pożyczki, ponieważ nie ma on wpływu na naszą zdolność kredytową.

- Harvard Claims nie pobiera opłat wstępnych, opłat za pismo reklamacyjne czy informowanie o statusie sprawy – u nas płaci się tylko za wygraną. Oznacza to, że jeśli nie odzyskamy dla ciebie pieniędzy z banku, nic nie zapłacisz. Zasada jest prosta: płacisz tylko za wygraną - wyjaśnia zasady działania Paulina Olszewska z firmy Harvard Claims.

Słowa te potwierdzają Anita i Rafał:

– To prawda. Fakturę otrzymaliśmy dopiero kiedy pieniądze z banku wpłynęły na nasze konto. Opłata dla Harvard Claims była prowizyjna. Mitem jest, że zabiera ona większą część pieniędzy – jest to kłamstwo niepotrzebnie krążące wśród Polonii na Wyspach. Nawet po odjęciu procentu i tak zostało nam ponad 3 000 funtów. Wysokość zwrotu oraz skuteczność i szybkość załatwienia sprawy przekonuje nas do polecenia Harvard Claims.

Chcesz otrzymać swoje pieniądze? – Kliknij TUTAJ i wypełnij wniosek!

Ty też chcesz skorzystać z pomocy i odebrać swoje utracone funty wraz z odsetkami? Nawet 5 000 funtów.

Wypełnij formularz kontaktowy na: https://harvardclaims.co.uk lub zadzwoń 0187 262 07 02 – odzyskamy dla Ciebie najwyższy możliwy zwrot!

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.04.2019
GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

Sport


Reklama