Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nie przegap szansy na 600 funtów! Wyślij wniosek, aby je otrzymać!

Nie przegap szansy na 600 funtów! Wyślij wniosek, aby je otrzymać!
Polacy w Wielkiej Brytanii mają kilka sposobów na podreperowanie domowego budżetu i zwiększenie ilości posiadanej gotówki. Zdobycie dodatkowych funtów nie zawsze jednak wiąże się z ciężką pracą czy staniem w długiej kolejce po zasiłki. Aby zdobyć 600 funtów, wystarczy wystąpić z wnioskiem o zwrot opłat bankowych.
Reklama

Wniosek można złożyć bez wychodzenia z domu, a do zwrotu opłat bankowych upoważniony jest co drugi Polak mieszkający na Wyspach. Zobacz, kiedy należy Ci się zwrot.

Czy należy Ci się zwrot opłat bankowych? - wypełnij wniosek w 10 sekund!

Konto PBA, czyli…?

PBA to inaczej konto pakietowe, czyli płatne. Opłaty pobierane są przez bank za jego prowadzenie oraz dodatkowe usługi, które oferuje. W ramach PBA najczęściej spotyka się ubezpieczenie samochodu, telefonu, podróżne czy mieszkania. Chociaż w teorii posiadanie PBA brzmi całkiem korzystnie, to Harvard Claims ostrzega – z wielu ubezpieczeń Polacy na Wyspach i tak nie mogą skorzystać. Wynika to z tego, że nie spełniają warunków stawianych przez banki w Wielkiej Brytanii.

Mimo że wiedza ta jest powszechna, to nie przeszkodziło to pracownikom banku sprzedawać niedopasowanych usług naszym rodakom. W wyniku ich nieuczciwości oraz stosowania natrętnych technik sprzedażowych 0,5 miliona Polaków traci rocznie ok. 300 funtów.

Jedną z takich osób jest Pan Witold z Londynu. "Przyjechałem do Anglii dawno temu. Znajomi powiedzieli, że potrzebuję konta, żeby otrzymywać pensje. Poszedłem i założyłem konto. Uznałem, że będzie ono bezpłatne, dopiero po kilku latach zorientowałem się, że pobierane są opłaty. Od razu wtedy zmieniłem konto na bezpłatne. Myślałam, że utraconych funtów już nie odzyskam, ale dzięki Harvard Claims się udało. To u nich dowiedziałam się, że zwrot opłat przysługuje każdemu, nawet jak konto zostało zamknięte czy zmienione na darmowe" - opowiada.

Sprawdź, czy posiadasz konto pakietowe - sprawdzam!

Odzyskać można nawet 5 tysięcy funtów. (Fot. Thinkstock)

Mojej znajomej zwrócili 5 tysięcy funtów, czyli od czego zależy wysokość zwrotu opłat bankowych?

Wysokość zwrotu opłat bankowych jest kwestią indywidualną. Jak wynika ze statystyk Harvard Claims, średni zwrot klientów firmy to kwoty od 1 000 do 1 200 funtów. Jednak może się zdarzyć, że nadpłata będzie wyższa, jak mówi Paulina Olszewska z Harvard Claims - odzyskać można nawet 5 tysięcy funtów. Wszystko zależy od czasu posiadania konta, wysokości ponoszonych opłat, korzystania z ubezpieczeń do niego przypisanych, a także poprawności wniosku reklamacyjnego.

Wypełnij formularz i dowiedz się, ile funtów będzie wynosił Twój zwrot. Wejdź TU!

Pan Wojtek starał się sam i otrzymał, czyli czy warto samemu starać się o zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego?

Procedura zwrotu opłat za prowadzenie konta bankowego nie jest skomplikowana. Mimo to nadal wielu Polaków jej nie przeprowadziło. Najczęściej wynika to z obawy, że nie poradzą sobie z brytyjskimi procedurami. Strach potęgowany jest również słabą znajomością języka angielskiego, a to w nim przeprowadzany jest cały proces.

Są jednak i tacy, którzy o zwrot wystąpili samodzielnie. Nie zawsze wyszło im to na dobre.

"Mieliśmy z mężem dwa konta. O zwrot ze swojego starałam się sama, bo na forach przeczytałam, że to proste i każdy dostaje. Wniosek wypełniłam tak, jak podpowiadali mi znajomi i zgodnie z instrukcją znalezioną w Internecie. Wystąpiły w nim błędy formalne, a bank go odrzucił. Z kolei mąż przekazał sprawę Harvard Claims i wygrał. Nikomu nie polecam kierowania się poradami ludzi z Internetu, lepiej od razu oddać to w ręce specjalistów, szczególnie że o zwrot można ubiegać się tylko raz" – mówi Pani Halina z Manchesteru.

Sprawdź, jaki zwrot należy Ci się za prowadzenie konta w - sprawdzam!

Harvard Claims – gwarancja Twojego zwrotu opłat bankowych

Harvard Claims od lat zajmuje się odzyskiwaniem opłat bankowych w UK. Doświadczeni specjaliści prowadzą sprawy z zakresu ubezpieczeń kart i kredytów oraz zwrotu opłat bankowych. Nasza skuteczność to 92%, a średni zwrot 1 tys. – 1,2 tysiąca funtów. Każdy z klientów otoczony jest kompleksową opieką polskojęzycznego konsultanta. Za naszą pomoc płacisz dopiero po wygraniu sprawy i otrzymaniu pieniędzy od banku.

Chcesz skorzystać z naszej pomocy? Możesz to zrobić  w 10 sekund – wystarczy, że wypełnisz formularz na https://harvardclaims.co.uk – oddzwonimy do Ciebie i ustalimy warunki współpracy. Nie zwlekaj, Twoje funty czekają, aż je odbierzesz.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.08.2018
GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

Sport


Reklama