Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Jak przeżyć Walentynki, jeśli Twój partner ma je gdzieś

Jak przeżyć Walentynki, jeśli Twój partner ma je gdzieś
Walentynki spędzone samemu nie muszą być nudne! (Fot. Getty Images)
Nie wszyscy popadają w zachwyt na myśl o płatkach róż w sypialni, romantycznej kolacji we dwoje czy wspólnym wyjściu do kina. Są jednak tacy, dla których Walentynki to święto, obok którego nie można przejść obojętnie. Jak pogodzić ogień i wodę?
Reklama

Przeżycie Walentynek samemu może być sporym wyzwaniem. Zwłaszcza kiedy widzisz, że dla Twojego partnera to "dzień jak każdy inny". W czasie, gdy starasz się pieczołowicie zaplanować każdy detal tego, jak spędzicie Dzień Zakochanych, on wraca z pracy i włącza ulubiony serial w TV.

Chcesz zwrócić mu uwagę? Istnieje 99 procent szans, że usłyszysz "Dlaczego mamy celebrować naszą miłość w Walentynki, a nie przez cały rok?". Brzmi okrutnie? Weź głęboki oddech, zrób krok do tyłu i pomyśl jeszcze raz - dlaczego masz czuć się źle tylko dlatego, że ktoś nie przykłada wagi do tego rodzaju świąt? Oto garść porad, opracowanych przez zespół ekspertów, które pomogą Ci przetrwać godnie ten dzień w towarzystwie antywalentynkowego partnera!

Równość w związku = kompromis

Bycie w związku oznacza, że traktujesz drugą osobę z równością i szacunkiem. Zaakceptuj więc to, że ktoś może nie lubić spędzania Walentynek. To nie jest obowiązkowe święto. Działa to jednak w dwie strony, i druga strona również powinna zaakceptować Twoje podejście do tego dnia...

Usiądźcie razem i uzgodnijcie deal. Świetnym pomysłem jest zrobienie razem jednej rzeczy. Może to być cokolwiek - wyjście na drinka, zamówienie pizzy, obejrzenie filmu. Jedna rzecz to wystarczający kompromis - zamiast całego dnia wypełnionego różami, postami na Facebooku i prezentami, jedna wspólna czynność da satysfakcję obu stronom.

Social media? Nie, dziękuję

Jeden z najczęściej popełnianych błędów to przeglądanie mediów społecznościowych w Walentynki, oglądanie zdjęć innych par i porównywanie się do nich. "Oni to muszą się kochać" - powtarzasz w swojej głowie. Przestań!

Niektórzy ludzie źle znoszą presję związaną ze Świętem Kupidyna. (Fot. Getty Images)

Porównywanie się do znajomych ZAWSZE sprawi, że poczujesz się gorzej. Nie masz na to wpływu, to Twoja psychika. Zamiast więc przeglądać zdjęcia na Instagramie czy Facebooku przejdź do kolejnego punktu...

Zrób coś "dla siebie"

Walentynki kojarzą nam się z uwielbieniem do drugiej osoby, a co z miłością do siebie samego?

Zaplanuj wieczór dla siebie: kup sobie nową książkę, zrób sobie odprężającą kąpiel w wannie, wypij lampkę dobrego wina. Nie ma lepszego dnia na zrobienie czegoś dla siebie niż Walentynki.

Nie myśl "schematami"

Zastanów się: czy każde Walentynki muszą wyglądać tak samo? Partner kupuje Ci kwiaty, zabiera na kolację, wysyła serduszko na Facebooku. Naprawdę tego chcesz?

Pomyśl sobie jak zazwyczaj wygląda Święto Zakochanych, po czym... zrób wszystko na odwrót. Zaskocz swojego partnera czymś, czego się nie spodziewa. Po co iść do kina na romantyczny film, skoro możecie pójść na basen i razem popływać? 

Wybierz inny dzień na celebrację

Jeden z powodów, dla których niektórzy nie lubią Walentynek jest to, że wydają im się oklepane i tandetne. Każdy robi to samo: kupuje kartki, kwiaty, bombonierki... Restauracje wypełnione są po brzegi kochającymi się parami, a witryny sklepowe aż biją po oczach czerwonymi sercami.

Dlaczego nie świętować Waszej miłości innego dnia? Mniej presji, więcej możliwości. I brak tłumów w restauracjach!

Są ludzie, którzy są uczuleni na wszystko, co związane z Walentynkami... (Fot. Getty Images)

Spędź trochę czasu ze znajomymi

Zdziwisz się, ale nie wszyscy znajomi spędzają ten dzień wyłącznie z drugą połówką. Poza tym, na pewno znasz jakichś singli. Czy Twoi przyjaciele nie zasługują na miłość? Wybierzcie się razem do kina, na spacer nad rzekę i pokażcie, że Walentynki można spędzić tak, jak się chce!

 

Zaakceptuj fakt, że Twój partner nie lubi Walentynek

Po prostu. I nie, nie oznacza to, że nie kocha Ciebie - po prostu nie lubi całej tej otoczki wokół tego święta.

Możesz próbować go przekonać, może nawet da się przekonać, ale czy sprawi to, że polubi dzień Kupidyna? Nie, wciąż będzie to dla niego nic nie znaczące święto. Nie możesz go za to winić, ani tym bardziej nienawidzić.

Czy naprawdę uważasz, że pogląd Twojej drugiej połówki na Walentynki jest tak istotny, że jest w stanie zaszkodzić Waszemu związkowi? Czy jest sens wszczynać z tego powodu kłótnie? Jeśli odpowiedź jest twierdząca to zapewne już wiesz, że musisz poszukać sobie kogoś innego. W innym przypadku, po prostu zaakceptuj swoją drugą połówkę taką, jaka jest i kochajcie się każdego dnia. Poza Walentynkami.

Artykuł powstał w oparciu o materiał "How to get through Valentine’s Day when it’s not your partner’s thing" opublikowany na łamach dziennika "Metro" przez Hattie Gladwell. 

 

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 4.55 / 9

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.05.2019
GBP 4.885 złEUR 4.311 złUSD 3.870 złCHF 3.834 zł

Sport


Reklama