Menu

Dlaczego warto podróżować?

Dlaczego warto podróżować?
Sprawdźcie swojego partnera/partnerkę podczas podróży... (Fot. Getty Images)
Warto kolekcjonować w sobie fotografie z różnych miejsc. Świat jest zbyt piękny, by zostać w jednym miejscu...
Reklama

W życiu, które jest ciągłym biegiem, wpadamy często w rutynę. W pewnym momencie, gdy zastanowimy się jak tak naprawdę wygląda nasza egzystencja, możemy zauważyć coś niepokojącego. Dzień za dniem realizujemy schemat. Praca, dom, obiad, sprzątanie, wolne od pracy - telewizor, facebook, nicnierobienie.

Zatracamy się w szarej egzystencji i właściwie nie potrafimy przywołać w pamięci chwil zapierających w piersiach. Takie wspomnienia zapisują się w naszej głowie, gdy postanowiliśmy, aby nasze życie było czymś wiecej niż automatycznie wykonywanymi czynnościami. Dlatego warto kolekcjonować w sobie fotografie z różnych miejsc. Świat jest zbyt piękny, by zostać w jednym miejscu.

Oczywiście nie każdy jest typem podróżnika, ale dla zachęty dla niezdecydowanych (bo tych z sercem podróżnika nie muszę przekonywać) opiszę kilka powodów, dla których warto podróżować.

Zatracamy się w szarej egzystencji i właściwie nie potrafimy przywołać w pamięci chwil zapierających w piersiach... (Fot. Getty Images)

Poznajemy siebie

Nic tak nie pozwala nam poznać samych siebie jak wyzwania, a podróże to jedno z nich. Podczas nawet kilkugodzinnych krótkich wycieczek, jesteśmy wystawieni na różne próby. Od początku, kiedy to musimy wykazać się dobrą organizacją, umiejętnością czytania map, znaków, nabieramy coraz większej wprawy w wykonywaniu poszczególnych etapów planu działania. Poznajemy inne kultury, kuchnie, zwyczaje, co uczy nas wiele o nas samych, o poziomie naszej tolerancji, cierpliwości, kulturze osobistej.

Dowiadujemy się o sobie tego, jak reagujemy w sytuacjach, kiedy niekoniecznie idzie coś po naszej myśli, badamy swoje granice. Zwłaszcza, gdy podróżujemy w pojedynkę i jesteśmy zdani tylko na siebie uczymy się pewności siebie, walki z nieśmiałością, cennych umiejętności, które nierzadko wykonywane są za nas przez innych ludzi.

Nie staniemy się od razu idealnym podróżnikiem, jednak praktyka czyni mistrza, a z podróży na podróż nabierzemy wprawy w wielu rzeczach oraz wyciągniemy wnioski z poprzednich eskapad.

Gdy podróżujemy w pojedynkę i jesteśmy zdani tylko na siebie uczymy się pewności siebie, walki z nieśmiałością, cennych umiejętności, które nierzadko wykonywane są za nas przez innych ludzi... (Fot. Getty Images)

Sprawdzian związku

Kiedy relacje miłosne wchodzą w poważne stadium, zaczynamy sprawdzać partnera w różnych sytuacjach. Wspólne spędzanie czasu, noce, weekendy, zamieszkanie - te czynności pozwalają nam w nieco szerszym kontekście spojrzeć na ewentualną wspólną przyszłość. Istotna jest tu również umiejętność wspólnego podróżowania.

Mamy tu okazję przekonać się, czy tworzymy zgrany duet. Może okazać się na przykład, że wspólne podróże autem to koszmar, podczas którego walczymy o rodzaj muzyki jakiej słuchamy, umiejętności prowadzącego auto są kolejna kwestią sporną, a długie godziny jazdy bardziej dzielą niż łączą. Po dotarciu do miejsca przeznaczenia partner okazuje się typem narzekajacego na wszystko osobnika - od pogody, po za twarde łóżko.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 3.97 / 33

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.11.2019
GBP 5.026 złEUR 4.288 złUSD 3.877 złCHF 3.913 zł

Sport


Reklama