Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dokument Netflixa: Maddie McCann wciąż żyje

Dokument Netflixa: Maddie McCann wciąż żyje
Madeleine zaginęła w 2007 roku w Portugalii, kilka dni przed czwartymi urodzinami. (Fot. Getty Images)
Jutro na Netflixie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego 'Zniknięcie Madeleine McCann'. Pada w nim hipoteza, że dziewczynkę porwali handlarze dziećmi i wciąż ją przetrzymują.
Reklama

Zaginięcie Madeleine McCann to jedna z najgłośniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych spraw w ostatnich latach. W nowym dokumencie Netflixa pojawia się teoria, że Maddie wciąż żyje i została uprowadzona przez handlarzy z apartamentu w Praia da Luz, gdzie w 2007 r. rodzina McCanów spędzała wakacje. Do porwania miało dojść, gdy rodzice 3-letniej wówczas dziewczynki jedli kolację z przyjaciółmi w pobliskiej restauracji. 

Kate i Gerry McCann, rodzice Maddie, nie chcieli brać udziału w produkcji. Są oburzeni, że w dokumencie wypowiada się m.in. Goncalo Amarala - były szef portugalskiej policji, który pracował nad rozwiązaniem sprawy zniknięcia dziecka. Amaral od początku twierdził, że dziewczynka zmarła w wynajętym apartamencie, a jej rodzice upozorowali porwanie.

Poza tym - jak zaznaczają McCannowie - film może utrudnić śledztwo. "Nie zamierzamy składać żadnych dalszych oświadczeń, ani nie będziemy udzielać wywiadów dotyczących tego programu" - podkreślają.

Ich wypowiedź pojawiła się po tym, jak brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło, że rozważa nowy wniosek o dodatkowe fundusze na kontynuowanie poszukiwań Maddie. W ramach operacji Scotland Yardu "Grange”, którą zapoczątkowano w 2011 roku, wydano już 11 milionów funtów, sporządzono 40 tys. dokumentów i przesłuchano ok. 600 osób - m.in. w Brazylii, Indiach, Maroku, Paragwaju, Niemczech i Nowej Zelandii.

Madeleine zaginęła w 2007 roku w Portugalii, kilka dni przed czwartymi urodzinami. Jeśli żyje, ma już prawie 16 lat.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama