Liga włoska: Lider Napoli ograł drużynę Piątka

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Napoli. (Fot. Getty Images)
Prowadzące w tabeli włoskiej ekstraklasy piłkarskiej Napoli, w którego barwach wystąpił Piotr Zieliński, pokonało na wyjeździe Salernitanę w składzie z Krzysztofem Piątkiem 2:0 w 19. kolejce.

Przez niemal całą pierwszą połowę goście nie byli w stanie sforsować defensywy 16. w tabeli zespołu z Salerno, ale w doliczonym czasie meksykańskiego bramkarza Guillermo Ochoę mocnym strzałem z bliska pokonał Giovanni Di Lorenzo.

Z kolei niedługo po zmianie stron prowadzenie gości podwyższył Victor Osimhen. Był to 13. ligowy gol w tym sezonie Nigeryjczyka, który prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W 83. minucie Piątek był o włos od zmniejszenia straty, ale po jego uderzeniu z 16 metrów bramkarz Alex Meret końcówkami palców sparował piłkę na słupek.

Piątek rozegrał cały mecz, a Zieliński opuścił boisko w 86. minucie. Z ławki rezerwowych gości spotkanie oglądał Bartosz Bereszyński.

Napoli zgromadziło 50 na 57 możliwych punktów i ma 12 przewagi nad wiceliderem AC Milan oraz 13 nad trzecim Interem Mediolan. W tej kolejce te zespoły zagrają, odpowiednio, jutro z Lazio Rzym i jeszcze dziś z Empoli.