Liga angielska: Liverpool rozbił Arsenal. Awans Manchesteru City

Piłkarze Liverpoolu zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Liverpoolu pokonali u siebie Arsenal Londyn 4:0 w meczu 12. kolejki angielskiej ekstraklasy. 'The Reds' awansowali na drugie miejsce w tabeli. Tracą cztery punkty do prowadzącej Chelsea Londyn, która wcześniej wygrała z Leicester City 3:0.

Przed spotkaniem Arsenal mógł się pochwalić serią ośmiu spotkań bez porażki. Na Anfield skutecznie bronił się do 39. minuty, kiedy prowadzenie gospodarzom dał Senegalczyk Sadio Mane. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Portugalczyk Diogo Jota, Egipcjanin Mohamed Salah i rezerwowy Japończyk Takumi Minamino.

"Kontrolowaliśmy grę i w odpowiednich momentach efektownie podkręcaliśmy tempo. To była mieszanka dojrzałego i ekscytującego występu. W takich meczach ważne jest, aby trzymać przeciwnika jak najdalej od własnej bramki. Wiemy, co Arsenal może zrobić, ale dzisiaj na nic nie pozwoliliśmy – to największy komplement, jaki mogę powiedzieć o mojej drużynie" - podkreślił trener Liverpoolu Juergen Klopp.

Piłkarze Manchesteru City pokonali dziś z kolei u siebie Everton 3:0 w meczu 12. kolejki angielskiej ekstraklasy. Obrońcy tytułu wrócili na drugie miejsce w tabeli. Tracą trzy punkty do prowadzącej Chelsea Londyn, która w sobotę wygrała z Leicester City także 3:0.

Prowadzenie gospodarzom w 44. minucie dał Raheem Sterling po ładnym podaniu Joao Cancelo. W drugiej połowie bramki zdobyli Rodri z prawie 30 metrów oraz dla odmiany z bliskiej odległości Bernardo Silva.

Manchester na drugie miejsce awansował kosztem Liverpoolu, którego wyprzedza teraz o punkt.