Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Tesco idzie w ślady Amazon Fresh. Otworzy pierwszy bezkasowy sklep

Tesco idzie w ślady Amazon Fresh. Otworzy pierwszy bezkasowy sklep
Brytyjski gigant poinformuje w najbliższych tygodniach o tym, w którym miejscu powstanie pierwszy bezkasowy sklep. (Fot. Getty Images)
Sieć supermarketów Tesco otworzy swój pierwszy sklep bez kas, w którym klienci będą mogli robić zakupy dzięki appce oraz systemowi czujników i kamer. Decyzja może mieć związek z obecnością podobnych punktów pod szyldem Amazon Fresh.
Reklama
Reklama

Koncepcja sklepów, w których klienci mogą wziąć produkt z półki i wyjść, nie płacąc na miejscu, staje się coraz popularniejsza. Po sukcesie Amazon Fresh w Londynie, również inni brytyjscy giganci rozważają podobne rozwiązanie. 

Podobnie jak Amazon, bezkasowy sklep Tesco będzie działał przy użyciu sieci kamer i czujników, które śledzą, co kupujący biorą z półki. Rozliczenie za zakupy będzie ściągane i wysyłane automatycznie po wyjściu ze sklepu.

Sieć Tesco poinformowała, że z powodzeniem przetestowała już wizję nowego sklepu w swojej siedzibie w Welwyn Garden City (hr. Hertfordshire). Nie ujawniono jednak, w którym miejscu powstanie pierwszy taki sklep - wiadomo jedynie, że decyzja zostanie podana publicznie w nadchodzących tygodniach.

"To wiodąca technologia, ale wciąż uczymy się, jak ją wdrożyć. Minie trochę czasu, zanim będziemy gotowi" - przekazał szef Tesco, Ken Murphy.

Eksperci zwracają uwagę, że tego rodzaju trend może zapoczątkować trzecią falę automatyzacji w handlu. Pierwsza miała miejsce w 2000 r., gdy pojawiły się samoobsługowe kasy, a druga w 2010 r., gdy wdrożono rozwiązanie "skanuj i płać".

Związki zawodowe ostrzegają, że trend może szybko zdominować handel w całym kraju i doprowadzić do rekordowej fali zwolnień.

Czytaj więcej:

Kolejny sklep Amazon Fresh w Londynie. Gigant zapowiada dalszą ekspansję

Tesco testuje 60-minutowe dostawy pod same drzwi

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2021
  GBP 5.3854 złEUR 4.5889 złUSD 4.0619 złCHF 4.4029 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama