Menu

Warzywa i owoce w Tesco sprzedawane "luzem" bez plastiku

Warzywa i owoce w Tesco sprzedawane "luzem" bez plastiku
Tesco będzie rezygnować z plastikowych opakowań na owoce. (Fot. Getty Images)
Detaliczny gigant Tesco 'na próbę' zrezygnował z plastiku, który służy do pakowania owoców i warzyw. Ekologiczny eksperyment, który potrwa miesiąc, wystartował dzisiaj w dwóch sklepach należących do sieci - informuje 'The Guardian'.
Reklama

Plastik zniknął m.in. z jabłek, cebuli, papryki i bananów w placówkach w Watford (hr. Hertfordshire) i Swindon (hr. Wiltshire). "Mamy nadzieję, że test okaże się sukcesem, a owoce i warzywa sprzedawane luzem będą popularne wśród naszych klientów" - zaznacza Sarah Bradbury, dyrektor ds. jakości w Tesco. 

Sieć liczy, że taki ruch nie tylko ograniczy używanie plastikowych opakowań, ale także zmniejszy marnotrawienie żywności. 

Tesco zadeklarowało w zeszłym roku, że do 2020 roku usunie ze składów opakowań produktów marki własnej materiały nie nadające się do ponownego przetworzenia, a do 2025 r. wszystkie opakowania produktów marki Tesco będą możliwe do recyklingu bądź ponownego użycia.

Duże supermarkety są odpowiedzialne za produkcję ponad 800 tys. ton plastikowych odpadów rocznie, a wprowadzone cztery lata temu opłaty za reklamówki tylko częściowo pomogły ograniczyć ten problem.

Obecnie tylko 9 proc. odpadów opakowaniowych poddawanych jest recyklingowi. 12 proc. jest spalane, a cała reszta, czyli aż 79 proc., trafia na wysypiska lub do środowiska naturalnego.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama