Manchester City rozbił Liverpool

Zespół City awansował na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. (Fot. Getty Images)
Niespodziewanie wysokim rezultatem zakończyło się spotkanie 4. kolejki angielskiej Premier League, w którym Manchester City pokonał u siebie Liverpool 5:0 (2:0). Po dwie bramki strzelili Gabriel Jesus i Leroy Sane, jedną Sergio Aguero.

Początek meczu nie zapowiadał takiej klęski "The Reds". Goście atakowali, choć skuteczność nie była ich mocną stroną. Za to "The Citizens" tak nie pudłowali i do przerwy trafili dwa razy. Po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero (24), a po nim Gabriel Jesus (45+6).

W 37. minucie gospodarze stracili bramkarza Edersona. Z boiska musiał zejść po kolizji z Sadio Mane. Senegalczyk zaatakował głowę rywala nogą, sędzia nie miał wątpliwości, Mane zobaczył czerwoną kartkę i zszedł z boiska.

Brazylijczyk został zniesiony z boiska na noszach, ale prawdopodobnie uraz jakiego doznał nie jest groźny, gdyż pod koniec meczu pojawił się na trybunach.

Po przerwie prowadzący w pojedynku 2:0 piłkarze Pepa Guardioli nie zwolnili tempa. Strzelili jeszcze trzy bramki (Jesus - 53, Leroy Sane 77, 90+1) i pokonali Liverpool 5:0.

Zespół City awansował na pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Czy je utrzyma okaże się po sobotnim spotkaniu Manchesteru United ze Stoke City.