Luis Suarez kontuzjowany

Luis Suarez jest kontuzjowany (Fot. Getty Images)
Urugwajczyk Luis Suarez musi poddać się leczeniu kontuzjowanego mięśnia uda i nie wiadomo, kiedy będzie mógł wrócić do treningów. Piłkarz Barcelony nabawił się urazu we wtorek, w rewanżowym meczu półfinałowym z Bayernem Monachium.

Napastnik "Dumy Katalonii" zaliczył dwie asysty w pierwszej połowie, a po przerwie z powodu kontuzji nie wyszedł już na boisko. Barcelona przegrała 2:3, jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, ale awansowała dzięki zwycięstwu 3:0 w pierwszym meczu.

W komunikacie katalońskiego klubu nie podano, kiedy należy spodziewać się powrotu Urugwajczyka. "Zdecyduje o tym przebieg fizjoterapii" - napisano.

Barcelonę czekają teraz trzy tygodnie, w trakcie których ma szansę wywalczenia potrójnej korony. Jest liderem ekstraklasy z czterema punktami przewagi nad Realem Madryt, a do końca sezonu pozostały dwa mecze.

Ponadto Katalończycy zagrają w finale Pucharu Króla 30 maja oraz Champions League 6 czerwca w Berlinie.