Wall krytykuje Gortata: Musisz być bardziej aktywny

Wszystko przez Gortata? (Fot. Getty Images)
'Marcin Gortat powinien być bardziej aktywny i agresywny w ataku' - uważa lider zespołu koszykarzy Washington Wizards John Wall. 'Czarodzieje' przegrali pięć ostatnich meczów w lidze NBA.

"Powiedzieliśmy mu: bądź bardziej aktywny, agresywny w ataku. Dajemy ci więcej podań, szukamy ciebie, bo wiemy jak ważny jesteś dla zespołu. Myślę, że Marcin zbyt wiele myśli, kombinuje. Jest zbyt pasywny, nie jest tym starym atakującym zawodnikiem" - oświadczył Wall w rozmowie z "The Washington Post".

Ekipa z Waszyngtonu uległa wczoraj na wyjeździe Charlotte Hornets 87:94. Tak długiej serii niepowodzeń "Czarodzieje" nie mieli od końcówki sezonu 2012/13, kiedy przegrali sześć spotkań z rzędu. Wpływ na pasmo porażek miała słabsza gra polskiego środkowego, który zdobywał mniej punktów, a w czwartych kwartach siedział przeważnie na ławce rezerwowych.

"Nie dojdziemy tak daleko, jakbyśmy chcieli, bez niego (Marcina Gortata - przyp. red.)" - dodał koszykarz, który został wybrany przez kibiców do pierwszej piątki Wschodu w Meczu Gwiazd (zgromadził 886 368 głosów).

W spotkaniu z Hornets polski środkowy przebywał już dłużej na parkiecie niż w poprzednich meczach - 30 minut. Zdobył osiem punktów, trafił dwa z 10 rzutów z gry i wszystkie cztery wolne, miał pięć zbiórek w obronie i dwie w ataku, dwa bloki, stratę i trzy faule.

Dzisiaj "Czarodzieje" spotkają się u siebie z Brooklyn Nets (20-28), dziewiątym zespołem na Wschodzie.