PSG nie zwalnia tempa

W poprzednim sezonie PSG wywalczyło 12. tytuł mistrza Francji, wyprzedzając AS Monaco i Brest. (Fot. BERTRAND GUAY/AFP via Getty Images)
Zespół Paris Saint-Germain wygrał u siebie z Montpellier 6:0 (2:0) w drugiej kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. To drugie wysokie zwycięstwo obrońców tytułu, po pokonaniu na wyjeździe Le Havre 4:1.

Grający po raz pierwszy w tym sezonie na Parc des Princes paryżanie objęli prowadzenie już w 4. minucie po strzale Bradleya Barcoli.

W 24. minucie podwyższył Marco Asensio, a osiem minut po przerwie swoją drugą bramkę zdobył Barcola. Gospodarze nie zwalniali, a kolejne bramki uzyskali Achraf Hakimi (58.), Warren Zaire-Emery (60.) i Lee Kang-in (82.).

PSG na początku sezonu imponuje skutecznością, mimo że przed sezonem do Realu Madryt przeszedł największy gwiazdor zespołu Kylian Mbappe.