Zwycięski Arsenal znów został liderem

Arsenal ma 64 punkty i wyprzedza o jeden Liverpool oraz o dwa broniącą tytułu ekipę Manchesteru City. (Fot. Getty Images)
Arsenal, z Jakubem Kiwiorem w składzie, odniósł ósme zwycięstwo z rzędu w angielskiej ekstraklasie piłkarskiej i awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Wczoraj w Londynie wygrał z Brentfordem 2:1. Dzisiaj dotychczasowy lider Liverpool podejmie w szlagierze Manchester City.

Prowadzenie gospodarzom dał Declan Rice (19.), który trafił do bramki głową po dośrodkowaniu Bena White'a. Niespodziewanie w doliczonym czasie pierwszej połowy do remisu doprowadził Yoane Wissa (45+4.), ale całą odpowiedzialność za stratę gola ponosi bramkarz Aaron Ramsdale.

Anglik zbyt długo zbierał się do wybicia piłki w niegroźnej sytuacji i ostatecznie trafił w wykonującego wślizg reprezentanta DR Konga, a piłka wpadła do bramki.

Na przerwę Ramsdale schodził ze spuszczoną głową, pocieszany przez kolegów z zespołu. Przed rozpoczęciem drugiej połowy animuszu próbowali dodać mu miejscowi kibice, którzy oklaskiwali go na stojąco.

Anglik zrehabilitował się, popisując się dwoma efektownymi interwencjami - przy strzałach Ivana Toneya i Nathana Collinsa - i ratując swój zespół przed stratą gola.

"Kanonierzy" wykorzystali to "odrodzenie" swojego bramkarza, zdobywając w końcówce zwycięskiego gola. Po drugiej tego wieczoru asyście White'a piłkę do siatki głową posłał Kai Havertz (86.). 24-letni Niemiec w każdym z czterech ostatnich spotkań ligowych wpisał się na listę strzelców.

Kiwior został zmieniony w 79. minucie.

Podopieczni Hiszpana Mikela Artety ostatnio w ekstraklasie nie mają sobie równych. Wygrali wszystkie ligowe mecze od początku 2024, w tym z Liverpoolem 3:1. W tym okresie zdobyli 33 bramki i stracili... cztery.