Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zmiany w polskim rządzie. Prezydent powołał nowych ministrów

Zmiany w polskim rządzie. Prezydent powołał nowych ministrów
Premier Mateusz Morawiecki wymienił skład swojego rządu. (Fot. Getty Images)
Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał dziś nowych członków Rady Ministrów.
Reklama

Nowym ministrem finansów została Teresa Czerwińska, a ministrem inwestycji i rozwoju został Jerzy Kwieciński. Dotychczas resortami finansów i rozwoju kierował Mateusz Morawiecki.

Prezydent powołał Jadwigę Emilewicz na ministra przedsiębiorczości i technologii, Jacka Czaputowicza na szefa MSZ, a Łukasza Szumowskiego na ministra zdrowia.

Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji został powołany na ministra obrony narodowej; nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

Na funkcję ministra środowiska powołany został Henryk Kowalczyk, który wcześniej był przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Andrzej Adamczyk został powołany na ministra infrastruktury; wcześniej pełnił funkcję ministra infrastruktury i budownictwa.

Wcześniej prezydent Duda odwołał ze stanowisk m.in.: szefa MON Antoniego Macierewicza, ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, szefa resortu środowiska Jana Szyszkę, ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, minister cyfryzacji Annę Streżyńską.

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli poza prezydentem Dudą i premierem Morawieckim m.in. marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński oraz Stanisław Karczewski, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta oraz KPRM.

Na początku grudnia prezydent Duda przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. Kilka dni później odbyło się powołanie przez prezydenta rządu Morawieckiego. Nowy premier został jednocześnie powołany na szefa resortu finansów i rozwoju, z kolei była premier Beata Szydło została wicepremierem, skład reszty Rady Ministrów nie uległ zmianie. 

 

  Komentarze


  • Brytyjczyk
   9 stycznia, 14:16

   To nie sa zadne zmiany w rzadzie tyllko sciema dla MAS !. PiS to komunisci , a Komunista zawsze bedzie Komunista .!

  • Twòj Pan
   9 stycznia, 19:22

   Błogosławiony dzień i ten kto Wy-ebał z rzādu szaleńcòw I lunatykòw

  • Ewa
   9 stycznia, 22:49

   Nie lubię PiS, ale zobaczymy jak będzie. Mnie najbarsziej interesuje teraz jak sobie Szumowski poradzi i jak rozwiążą impas z UE bo chyba gorzej jak było już być nie może.

  • ...
   10 stycznia, 09:46

   Wywalenie psychopaty Macierewicza ze stanowiska ministra obrony to najlepszy prezent noworoczny dla wszystkich Polakow, nawet nie trzeba go sluchac, wystarczy tylko spojrzec na niego azeby swtierdzic, ze gosciu ma nierowno pod sufitem. DZIEKUJEMY!

  • Vistula
   11 stycznia, 23:12

   Prezent tak, ale dla popluczyn po WSI w Wojsku Polskim, co trzeba wypalac bez litosci rozpalonym zelazem jezeli mamy miec armie zdolna bronic granic naszej ojczyzny. A jesli chodzi o UE to Junckers juz odgrywa role dobrego policjanta, bo w Polsce czy z Kaczynskim, czy z Tuskiem mozna zarobic na inwestycjach, wiec ta rekonstrukcja byla dobra okazja dla bratniej duszy Kwasniewskiego, zeby zmienic kurs.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.09.2018
  GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

  Sport


  Reklama