Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. W całym kraju ogłoszono alarm przeciwlotniczy

Zmasowany atak Rosji na Ukrainę. W całym kraju ogłoszono alarm przeciwlotniczy
Rosyjskie rakiety trafiły dzisiaj w dwa budynki mieszkalne w Kijowie. (Fot. Twitter/NEXTA)
W całej Ukrainie ogłoszono dzisiaj alarm przeciwlotniczy. W Kijowie trafione zostały dwa budynki mieszkalne - powiadomił mer Witalij Kliczko, powołując się na wstępne ustalenia. Kilka rakiet udało się zestrzelić nad miastem. Na miejscu są już służby. Część Charkowa i Lwowa nie ma prądu.

Podczas zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę wojska rosyjskie wystrzeliły dzisiaj rekordową liczbę ok. 100 rakiet, z których 20 jest jeszcze w powietrzu – powiadomił rzecznik ukraińskich sił powietrznych Jurij Ihnat. To najbardziej zmasowany atak rakietowy od początku pełnoskalowej inwazji rosyjskiej na Ukrainę - dodał.

"Atak na stolicę. W dzielnicy peczerskiej są trafienia, według wstępnych informacji, w dwa budynki mieszkalne" - powiadomił mer miasta Witalij Kliczko.

O odgłosach dwóch wybuchów w Kijowie informowała wcześniej agencja Reutera, a także szereg miejscowych kanałów na Telegramie.

Wcześniej na całym terytorium kraju (poza okupowanym Krymem) ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Szef gabinetu prezydenta Ukrainy, Andrij Jermak, nazwał trwający atak rakietowy "odpowiedzią" Rosji na wystąpienie Wołodymyra Zełenskiego na szczycie G20.

"Rosja odpowiedziała na mocne przemówienie Wołodymyra Zełenskiego nowym atakiem rakietowym. (Czy) ktoś naprawdę poważnie uważa, że Kreml chce pokoju? Kreml chce posłuchu. Ale w ostatecznym rozrachunku terroryści zawsze przegrywają" – napisał Jermak.

Wcześniej dzisiaj Witalij Kim, szef władz obwodu mikołajowskiego na południu Ukrainy, powiadomił o masowym wystrzeleniu pocisków rakietowych z terytorium Rosji.

Media i sieci społecznościowe poinformowały m.in. o rakietach, które przelatywały nad terytorium obwodów połtawskiego i czerkaskiego. W obwodzie odeskim uruchomiono zasoby obrony powietrznej. Pojawiła się informacja o wybuchu w obwodzie zaporoskim.

W części Lwowa po rosyjskim ataku rakietowym nie ma prądu – powiadomił mer miasta Andrij Sadowy. Podobna sytuacja jest w Charkowie na północnym wschodzie Ukrainy, a także w Żytomierzu i innych miastach. Rosja znowu przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na Ukrainę.

Prąd zniknął także w części Chmielnickiego. "W Równem celem rosyjskiego ataku były obiekty infrastruktury. Część miasta bez energii elektrycznej" – powiadomił mer miasta Ołeksandr Tretiak.

Czytaj więcej:

Wielka Brytania wysyła na Ukrainę wyposażenie pomagające wojsku przetrwać mroźną zimę

Wywiad wojskowy: Chersoń wraca pod kontrolę Ukrainy

Brytyjski minister obrony: Braliśmy pod uwagę, że broń dla Ukrainy trafi do Iranu

USA: Armia Ukrainy wyzwoli do stycznia Mariupol i Melitopol, a następnie Krym

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Kurs NBP z dnia 07.02.2023
  GBP 5.3212 złEUR 4.7476 złUSD 4.4325 złCHF 4.7856 zł

  Sport