Menu

Zarażony koronawirusem Arteta "czuje się zdrowy"

Zarażony koronawirusem Arteta "czuje się zdrowy"
Trener Arsenalu poczuł się źle 10 marca. (Fot. Getty Images)
Trener piłkarzy Arsenalu Londyn Mikel Arteta, który 13 marca miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie, uważa się za wyleczonego. 'Czuję się bardzo dobrze, mój stan znacznie poprawił się już po trzech czy czterech dniach' - przyznał.
Reklama

Arteta był pierwszym potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem w angielskim futbolu. Niedługo później wstrzymano wszystkie zawodowe rozgrywki na Wyspach.

37-letni Hiszpan prawdopodobnie zaraził się od właściciela Olympiakosu Pireus Evangelosa Marinakisa. Z tym zespołem "Kanonierzy" rywalizowali w 1/16 finału Ligi Europy.

"Wszystko wydarzyło się bardzo szybko. We wtorek, 10 marca, poczułem się osłabiony. Chciałem pójść do lekarza, ale go nie było. Później, gdy wracałem z treningu samochodem, zadzwonili do mnie z klubu, że właściciel Olympiakosu ma koronawirusa i każdy, kto miał z nim kontakt, jest zagrożony. Od razu odpowiedziałem, że nie czuję się najlepiej" - relacjonował Arteta w wywiadzie dla hiszpańskiej telewizji La Sexta.

Dzień później miało się odbyć spotkanie Arsenalu z Manchesterem City w angielskiej ekstraklasie.

"Kontakt z Marinakisem miała przecież duża grupa osób z klubu. To było oczywiste, że nie możemy tego przemilczeć i narażać ludzi na ryzyko, dlatego mecz przełożono. W środę zrobiono mi test, a o pozytywnym wyniku powiadomiono w piątek. Wszyscy, z którymi się spotkałem, zostali objęci kwarantanną i przerwano rozgrywki" - dodał Arteta.

Czytaj więcej:

Trener Arsenalu Mikel Arteta zarażony koronawirusem

Piłkarz Chelsea zarażony koronawirusem. Drużyna w kwarantannie

Rooney krytykuje późną decyzję o zawieszeniu rozgrywek

Liga angielska: Zawieszenie rozgrywek przedłużone do 30 kwietnia

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama