Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Zamieszki i ranni w Paryżu. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego

Zamieszki i ranni w Paryżu. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego
Policjanci usiłowali stłumić ogarniające ich płomienie. (Fot. Getty Images)
Podczas pochodu pierwszomajowego w Paryżu doszło dzisiaj do starć policji z awanturującymi się młodymi ludźmi. Trzech policjantów odniosło rany, z czego jeden został poważnie poparzony.
Reklama

Na nagraniach wideo widać policjantów z oddziałów prewencji i zakapturzonych młodych ludzi, którzy w pobliżu Placu Bastylii rzucają koktajlami Mołotowa w stronę sił bezpieczeństwa. Policja odizolowała ich od uczestników pochodu i otoczyła, ale niektórzy nadal rzucali butelkami z benzyną.

W pokazywanych przez stacje telewizyjne transmisjach widać policjantów z oddziałów prewencji, usiłujących stłumić ogarniające ich płomienie. Zaatakowani funkcjonariusze sił bezpieczeństwa użyli gazu łzawiącego.

Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. (Fot. Getty Images)

Podczas tegorocznego pochodu pierwszomajowego w Paryżu niesiono m.in. hasła wzywające do zapobieżenia wygraniu wyborów prezydenckich przez szefową skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Le Pen na Twitterze wyraziła współczucie rannym policjantom i podkreśliła, że incydent w pobliżu Placu Bastylii to tego rodzaju niedopuszczalne zachowanie, jakiego nie chce ona więcej widzieć na ulicach francuskich miast.

Druga tura wyborów prezydenckich, w której Le Pen zmierzy się z centrystą Emmanuelem Macronem, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 maja. Sondaże dają Macronowi zdecydowaną przewagę.

 

  Komentarze


  • Pan Kleks
   1 maja 2017, 19:43

   Nad rzeczką,opodal krzaczka,Mieszkała Aneta Kaczor,Lecz zamiast trzymać się rzeczki,Robiła piesze wycieczki.Raz poszła więc do fryzjera:"Poproszę o kilo sera!" Tuż obok była apteka:"Poproszę mleka pięć deka."
   Z apteki poszła do praczki,Kupować pocztowe znaczki.Gryzły się kaczki okropnie:"A niech tę kaczkę gęś kopnie!" Znosiła jaja na twardo I miała czubek z kokardą,A przy tym, na przekór kaczkom,Czesała się wykałaczką. Kupiła raz maczku paczkę,By pisać list drobnym maczkiem.Zjadając tasiemkę starą,Mówiła, że to makaron....Martwiły się inne kaczki co bedzie z takiej dziwaczki...Taka to byla...

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.09.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

  Sport


  Reklama