Menu

Załamanie pogody w UK. Będzie deszczowo i bardzo wietrznie

Załamanie pogody w UK. Będzie deszczowo i bardzo wietrznie
Do Wielkiej Brytanii dotarła prawdziwie "angielska" pogoda. (Fot. Getty Images)
Do Wielkiej Brytanii dotarł deszczowy front z Francji, w wyniku którego należy spodziewać się opadów deszczu i silnego wiatru osiągającego prędkość do 100km/h - informują brytyjscy meteorolodzy. W niektórych regionach pogoda może stanowić zagrożenie dla zdrowia, w związku z czym Met Office wydał szereg żółtych ostrzeżeń.
Reklama

Zdaniem prognostyków, ulewy i wichury na Wyspach potrwają do soboty włącznie i w największym stopniu dotkną mieszkańców nadmorskich miejscowości.

Za pogorszenie pogody odpowiada huragan Alex, który opuścił nocą północną Francję i przekroczył kanał La Manche, docierając do brytyjskich wybrzeży.

Meteorolodzy oceniają, że istnieje duże ryzyko wystąpienia lokalnych podtopień i powodzi. Spodziewane są także opóźnienia w transporcie drogowym, lotniczym, promowym i kolejowym - głównie w południowej Anglii.

Silne ulewy swoim zasięgiem mają objąć z kolei niemal całą Wielką Brytanię i potrwać trzy dni, a najwięcej deszczu spadnie jutro.

Alerty pogodowe można sprawdzać na bieżąco na stronach Met Office.

Temperatury od jutra wynosić będą ok. 12-14 st. C w Londynie i 11 st. C w Szkocji. Synoptycy jednocześnie ostrzegają, że słupki rtęci nocą mogą pokazać w niektórych regionach do -2 st. C.

Czytaj więcej:

Naukowcy: Arktyka przestawia się na nowy klimat

Niemcy: Brytyjski turysta przeżył upadek z wysokości stu metrów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.10.2020
  GBP 5.100 złEUR 4.619 złUSD 3.931 złCHF 4.311 zł

  Sport


  Sport

  Reklama