Menu

Za czym najbardziej tęsknią turyści? Piramidy w Gizie na pierwszym miejscu

Za czym najbardziej tęsknią turyści? Piramidy w Gizie na pierwszym miejscu
Piramidy w Gizie to jedna z największych zagadek w historii ludzkości. Turyści z całego świata marzą, by choć raz je zobaczyć na własne oczy. (Fot. Getty Images)
Tak przynajmiej wynika z analizy ekspertów, którzy wzięli pod lupę umieszczane na Instagramie posty z hashtagiem #takemeback, który stał się niezwykle popularny w czasie kwarantanny. Stanowił on wyraz tęsknoty za miejscami, do których chcieliby wrócić zamknięci w swych domach ludzie.
Reklama

Po przejrzeniu ponad 200 tysięcy wpisów udało się stworzyć listę miejsc, za którymi najbardziej stęsknili się turyści. 

Numerem jeden na liście miejsc, do których chcieliby wrócić użytkownicy Instagrama są piramidy w Gizie. To właśnie przy przedstawiających te słynne budowle zdjęciach najczęściej pojawiał się hasztag #takemeback. Ten zespół antycznych zabytków obejmuje m.in. dwie największe piramidy zbudowane w starożytnym Egipcie: piramidę Cheopsa i piramidę Chefrena, a także piramidę Mykerinosa i całą masę mniejszych obiektów.

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje indonezyjska wyspa Bali. To miejsce, które wabi turystów rajskimi plażami, tropikalną przyrodą, barwnym folklorem i charakterystyczną architekturą.

Na podium znalazła się też grecka wyspa Santorini. O tym, by ponownie sfotografować się na tle jej skalistego, wulkaniczne wybrzeża z białymi domkami, które zwieńczone są niebieskimi kopułkami, marzy wielu użytkowników Instagrama.

Na bazie ponad 200 tys. postów z hashtagiem #takemeback analitycy firmy pożyczkowej CashNetUSA wyodrębnili jeszcze kilka kategorii. Jeśli chodzi o miasta, największą nostalgię Instagramerzy czują do Nowego Jorku, Paryża i Londynu.

W kategorii cuda natury prym wiodą Park Narodowy Yosemite (Kalifornia), Wielki Kanion oraz irlandzkie Klify Moheru. Natomiast w kategorii plaże na podium znalazły się Waikiki Beach (Hawaje), Venice Beach (Los Angeles) i South Beach (Miami). 

Czytaj więcej:

Europa przygotowuje się do sezonu turystycznego

Włochy otwierają 3 czerwca granice z krajami UE i Wielką Brytanią

Od 1 czerwca bez kwarantanny na Bałkanach

Europa szykuje się do otwarcia granic w czerwcu. Polska jeszcze nie zdecydowała

Hiszpania znosi od 1 lipca kwarantannę dla cudzoziemców

Grecja zmienia zdanie. Jednak wpuści Polaków

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama