Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Z rzeki wyłowiono zwłoki. To może być Polka z Londynu

Z rzeki wyłowiono zwłoki. To może być Polka z Londynu
Kobieta 3 stycznia przyleciała z Londynu do Polski, a na drugi dzień miała z powrotem wylecieć do UK. (Fot. Facebook)
Z rzeki w Małopolsce policja wyłowiła wczoraj ciało kobiety. Media donoszą, że zwłoki należą prawdopodobnie do zaginionej w tajemniczych okolicznościach Grażyny Kuliszewskiej.
Reklama

Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji ponformowała, że ludzkie zwłoki wyłowiono z rzeki Uszwica na wysokości miejscowości Bielcza. Nie potwierdziła jednak, że ciało należy do kobiety. Jak zaznaczyła, zabezpieczone zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie w najbliższych dniach zostanie ustalona tożsamość.

O znalezieniu zwłok poinformowały portale Onet i Fakt24. Zgodnie z treścią artykułów w tych portalach, ciało należy prawdopodobnie do Grażyny Kuliszewskiej. 34-latka była poszukiwana od 4 stycznia.

Kobieta 3 stycznia przyleciała z Londynu do Polski, a na drugi dzień miała z powrotem wylecieć do Londynu. Ostatni ślad po 34-latce to rozmowa telefoniczna z siostrą, której mówiła, że przenocuje z synem u ojca. Do ojca jednak nie dotarła. 4 stycznia nie pojawiła się również na lotnisku do Londynu.

Kuliszewska miała przepisać na swojego męża Czesława dom w Polsce, w zamian za 15 tys. funtów. Podczas styczniowego pobytu w Polsce małżeństwo miało odwiedzić notariusza, aby podpisać umowę o prawie męża do nieruchomości. Do podpisania dokumentu jednak nie doszło, ponieważ – według relacji męża – brakowało stosownych dokumentów. Portale podają również, że pieniądze które Czesław miał przekazać żonie, zniknęły.

Mąż Grażyny opisywał też dziennikarzom, że 3 stycznia wieczorem żona była zdenerwowana. W pewnym momencie usłyszał krzyki, płacz jej i ich pięcioletniego syna. Poszli spać, syna ułożyli między sobą, dziecko zasnęło i przestało płakać. Kiedy mężczyzna wstał rano, żony już nie było. Miała zostawić mu wiadomość, że zobaczą się w Londynie. Pojechał do Londynu, ale kobiety tam nie było. Zawiadomił o tym bliskich i policję.

Dwa tygodnie po zaginięciu – czytamy w portalach – Sardar, Kurd mieszkający w Wielkiej Brytanii, miał zamieścić na Facebooku ogłoszenie o zaginięciu Grażyny, a za informacje o kobiecie oferował 100 tys. zł. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Grażyna i Kurd mieli romans. Sardar twierdzi, że widział dokumenty rozwodowe przygotowane przez kobietę, która jednak nie chciała powiedzieć mężowi o swoich planach w obawie przed jego reakcją.

Dziennikarze dotarli do nagrania, na którym słychać kłótnię Grażyny i jej męża Czesława. Na nagraniu z 21 listopada widać też ich pięcioletniego syna; mężczyzna grozi kobiecie i przezywa ją, kłócą się o dom. Dziennikarze Onetu i Faktu24 ustalili także, że Polka bez zgody męża wzięła pożyczkę na dużą kwotę w jednym z brytyjskich banków.

Dotychczas policja bezskutecznie poszukiwała kobiety.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   1 marca, 13:53

   cos tu nie pasuje

  • Andi
   1 marca, 14:07

   "Czytelnik"może to ty jesteś tym "Kurdem " i dlatego ci nie pasuje

  • ZBik
   1 marca, 14:46

   Cholera,uspali razem dziecko a potem ja zamordowal?
   Bo chyba tak trzeba to interpretowac?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama