Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

XIII Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii

XIII Kongres Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii
Uczestnicy XII Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich. (Fot. Congress of Polish Student Societies in the UK)
W dniach 31 stycznia - 1 lutego br. odbędzie się XIII edycja Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii. Po raz trzeci Kongres odbędzie się na Uniwersytecie w Cambridge. Największa tego rodzaju konferencja zgromadzi ponad 400 polskich studentów z kilkudziesięciu brytyjskich uczelni.
Reklama
Reklama

Cele Kongresu to integracja studentów i budowa sieci kontaktów między stowarzyszeniami studenckimi, pomoc polskim studentom w Wielkiej Brytanii w powrocie do Polski oraz wspomaganie polskich firm i organizacji w wyłonieniu talentów wśród ambitnych Polaków studiujących za granicą.

Kongres stawia także nacisk na integrację międzypokoleniową aktualnych studentów oraz absolwentów brytyjskich uczelni. Stąd zapowiedź udziału dużej grupy studentów Cambridge, Oksfordu oraz innych prestiżowych uczelni.

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych dotyczących najważniejszych tematów związanych nie tylko z ich studiami, ale również z ich przyszłością: polsko-brytyjskim światem polityki, kultury, nauki i sztuki.

W poprzednich edycjach w roli panelistów wystąpili: premier Mateusz Morawiecki, Tadeusz Różewicz, Radosław Sikorski czy Aleksander Kwaśniewski. W tym roku gośćmi będą m. in.: prof. Danuta Hübner, Adrian Zandberg, Tomasz Terlikowski i Jacek Dukaj.

Panele dyskusyjne i rozmowy z gośćmi (Fot. Congress of Polish Student Societies in the UK)

Dyskusje z ich udziałem dotyczyć będą: roli Kościoła katolickiego w polskim społeczeństwie, edukacji w Wielkiej Brytanii po Brexicie, polskich kobietach sukcesu, prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, czy uniwersalności sztuki polskiej.

Odbędą się także warsztaty rozwijające zainteresowania uczestników, a wśród prowadzących znajdą się przedstawiciele tak renomowanych marek, jak: Boston Consulting Group, Polski Fundusz Rozwoju i Amazon.

Networking pozwolić ma na nawiązanie kontaktów z potencjalnymi pracodawcami i wzmacnianie więzi w ramach studenckiej wspólnoty.

W słynnym Fitzwilliam Museum będzie miała także miejsce uroczysta kolacja, a w Selwyn College odbędzie się bal zwieńczający dwudniową konferencję.

Studenci i uczestnicy Kongresu w Oxford w 2019 roku. (Fot. Congress of Polish Student Societies in the UK)

"To, co mnie najbardziej cieszy w kontekście tegorocznej konferencji to fakt, że wybrane tematy dyskusji są bardzo bliskie naszej studenckiej Polonii. Jest to społeczność pięknie zróżnicowana, ale zjednoczona w poszukiwaniu jak największego rozwoju osobistego. Przedłużające się negocjacje dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej stawiają nas jednak w szczególnie niepewnej sytuacji co do przyszłości naszego środowiska, co sprawia, że Kongres tym bardziej zyskuje na znaczeniu jako coroczny zjazd polaków z kilkudziesięciu brytyjskich uniwersytetów. Zadaniem moim i całego komitetu organizującego jest stworzenie platformy na której będziemy mogli otwarcie dyskutować na tematy nam najbliższe i aktywnie przygotowywać się na kreowanie przyszłości, nie zapominając oczywiście o zacieśnianiu więzi międzyuczelnianych i międzyludzkich. Jestem bardzo ciekaw rozmów i kontaktów, które zainspiruje ta edycja Kongresu w Cambridge" - twierdzi Jan Janik, jeden z dwóch głównych organizatorów, tzw. Lider Projektu (Project Leader), student trzeciego roku inżynierii produkcji, Downing College (University of Cambridge).

Londynek.net jest patronem wydarzenia.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: polishcongress.com/

Czytaj więcej:

Najlepiej płatne zawody w UK zaraz po studiach

Sondaż: Młodzi Brytyjczycy już nie tak chętni, żeby iść na studia

60 proc. uczniów w Polsce chce iść na studia

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 26.04.2024
    GBP 5.0414 złEUR 4.3225 złUSD 4.0245 złCHF 4.4145 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama