Menu

"Wywieś flagę 14 kwietnia w święto Chrztu Polski!"

"Wywieś flagę 14 kwietnia w święto Chrztu Polski!"
Chociaż w oficjalnej historiografii kościelnej i państwowej przyjmuje się rok 966 za datę chrztu Mieszka, to jednak nie jest to data pewna... (Fot. Getty Images)
Akcja Katolicka w Polsce wraz z Fundacją 'Słowo' zaprasza do świętowania Chrztu Polski. Zachęca do włączenia się 14 kwietnia w akcję 'Wywieś flagę'.
Reklama

Inicjatorzy akcji podkreślają, że wywieszanie w tym dniu flagi państwowej, "nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach".

Przypominają jednocześnie, że rok temu, 9 kwietnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa "Święto Chrztu Polski". Na mocy tej ustawy święto to jest świętem państwowym obchodzonym 14 kwietnia.

Obchodzimy je dopiero drugi raz i z tego względu nie jest ono powszechnie przyjęte, dlatego inicjatorzy akcji zwracają się jeszcze raz do włączenia się w jej rozpropagowanie. 

Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich. Niekiedy uważa się go również za symboliczne wydarzenie, które było początkiem państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. 

  Komentarze
  • Szatan
   9 kwietnia, 08:01

   Manifestacja podległości Watykanowi? Z czego tu być dumnym? Czy to nie wstyd wierzyć w gusła?

  • Taaa
   9 kwietnia, 08:39

   Taaaa jeszcze czego. Chrzest to była hańba a nie powód do świętowania.

  • Lolo
   9 kwietnia, 08:58

   Tutaj świat upada ludzie wymierają a oni wywieś flage masakra

  • SKCke
   9 kwietnia, 10:10

   Zawsze się zastanawiałem dlaczego w Polsce obchodzi się świata komunistyczne i nazistowskie a nie obchodzi sie POlskich takichże jak właśnie teren dzień w artykule . Brawo londynek !! Dzięki

  • London_Nth
   9 kwietnia, 10:12

   Brawo. Niektorzy jednak mysla pomimo panujacej koronoglupoty...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama